KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
24 Ekim 2009 - Cumartesi 23:34 Bu haber 250 kez okundu
 
BURSA GÜNDEMİNDE GEMLİK İSMİ ÖN PLANA ÇIKTI
İNEGÖL`ÜN ÜNİVERSİTE HAYALLERİ SUYA MI DÜŞTÜ
DÜNYA Haberi
BURSA GÜNDEMİNDE GEMLİK İSMİ ÖN PLANA ÇIKTI

YÖK’ün geçtiğimiz günlerde almış olduğu Bursa’ya ikinci bir devlet üniversitesi yapma kararının ardından İnegöl’ün de içinde bulunduğu bazı ilçeler arasında kıyasıya bir rekabet başlamıştı. Üniversitenin destekçisi olduklarını açıklayan İnegöl’deki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ÜNİVERSİTE yerİ olarak ise İşadamı Mehmet Yıldız’ın Karalar Bölgesinde yaptırmakta olduğu Mesleki Eğitim kampusu inşaatını gösterdi.

 

Ancak dün İnegöl’e gelen Bursa Valisi Şehabettin Harput Mehmet Yıldız ile yaptığı görüşme sonrası basın mensuplarına verdiği demeçte İnegöl’ün tüm artıları ile Üniversiteyi hak ettiğini, nitekim Mesleki eğitim kampusu’nun aslına uygun olarak kullanılacağını açıkladı.

 

İşadamı Mehmet Yıldız’da Vali Harput’un açıklamaları paralelinde kampusu üniversiteye tahsis etmeyeceğini doğrular yönde açıklamalarda bulundu.

 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İnegöl Üniversite için büyük bir artısını kaybederken, Gemlik’te konuyla ilgili girişimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz gün Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Gemlik’in ileri gelen isimleri, Altepe’den üniversite konusunda istedikleri desteği aldıklarını öne sürdü.

 

Gemlikliler’in sergilediği birliktelik karşısında Altepe’nin de ziyaret sırasında “Gemlik güzel bir ilçemiz. Bizler de sahilimiz, denizimiz öne çıksın istiyoruz. Herkes aynı fikirdeyse bize bu konuyu desteklemek düşer” diye konuştuğu iddia edildi.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu’nun da Bursa’ya kurulacak 2.üniversite için “Gemlik’e göre bu şartlarda İnegöl veya bir başka yerin şansı ancak yüzde 1’dir.” açıklamalarının da bulunması kafaları iyice karıştırdı.

 

İnegöl’ün yeteri kadar gerekli girişimlerde bulunmadığı ifade edilirken, Üniversitenin Gemlik’e daha yakın olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BURSA, GÜNDEMİNDE, GEMLİK, İSMİ, ÖN, PLANA, ÇIKTI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.