KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 15:58 Bu haber 290 kez okundu
 
Bursa'daki FETÖ davaları! Darbeciler yargı önünde hesap verdi
BURSA’DA FETÖ’CÜLERE YÖNELİK OPERASYONLAR KADAR DAVALARDA BİR O KADAR KAMUOYUNDA TAKİP EDİLDİ. DARBE GECESİ GÖZALTINA ALINAN İLK İSİM OLAN VE ÜZERİNDEN SIKIYÖNETİM LİSTESİ ÇIKAN DARBECİ ALBAY YURDAKUL AKKUŞ İLE BURSA ESKİ VALİSİ ŞAHABETTİN HARPUT’UN DAVALARI, SONUCU EN ÇOK MERAK EDİLEN DAVALAR ARASINDAYDI. DİLERSENİZ BURSA’DAKİ FETÖ DAVALARINDAN BAZILARINA BİR GÖZATALIM ŞİMDİ DE…
GÜNDEM Haberi
Bursa'daki FETÖ davaları! Darbeciler yargı önünde hesap verdi

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Bursa’da başlatılan operasyonlarda son 3 yılda 2 bin 339 kişi gözaltına alınırken, önemli davalarda karara bağlandı.

 

Bu davalardan sonucu en çok merak edileni hiç kuşkusuz üzerinden sözde sıkıyönetim listesi ve sözde yeni yapılanma belgeleri çıkan darbeci albay Yurdakul Akkuş’un davasıydı.

DARBECİ YURDAKUL AKKUŞ’A MÜEBBET HAPİS CEZASI

 

FETÖ’nün başarısız darbe girişiminde Türkiye’de gözaltına alınan isim olan Bursa Eski İl Jandarma Komutanı darbeci Albay Yurdakul Akkuş ile birlikte 18 kişi, Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

 

Yargılama sonucunda darbeci Akkuş, “cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

ŞAHABETTİN HARPUT 6 YIL 3 AY CEZA ALDI

 

Bursa’da dikkat çeken davalardan biri de aralarında Bursa Eski Valisi Şahabettin Harput’un olduğu 60 sanıklı FETÖ davasıydı.

 

Hain darbe girişiminin ardından tutuklanan Harput ile aralarında iş adamları, sanayicilerin de olduğu sanıklar, Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Örgüt yöneticiliğinden yargılanan Eski Bursa Valisi Harput, örgüt üyesi olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Harput yurt dışı ve Ankara dışına çıkış yasağı getirilerek tahliye edildi.

 

HARPUT YENİDEN YARGILANACAK

 

Ancak Şahabettin Harput’un tahliyesine yapılan itiraz üzerine verilen karar Bursa Bölge 2. Ceza Dairesi tarafından incelendi.

 

Ceza dairesi, Bursa Eski Valisi Şahabettin Harput’un yeniden yargılanmasına karar verdi.

 

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ KAHYA’YA FETÖ’DEN 8 YIL HAPİS

 

Geride kalan 3 yıllık süre sarfında irili ufaklı çok sayıda FETÖ davası da karara bağlandı.

Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada, darbe girişiminin ardından tutuklanan Bursa Eski Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve çok sayıda kamu görevlisi yargılandı.

 

Yaklaşık 2 yıl süren duruşmaların ardından mahkeme heyeti, Eski Emniyet Müdürü Kahya’yı ‘Silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'daki, FETÖ, davaları!, Darbeciler, yargı, önünde, hesap, verdi, ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.