KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 16:27 Bu haber 532 kez okundu
 
Bursa'da tinerciler, halı sahadan boşalan alanı mesken tuttu
Bursa'nın Mudanya ilçesinde sözleşmesi bittiği için belediye tarafından boşaltılan halı saha madde bağımlılarının mekanı oldu. Biran önce tedbir alınmasını isteyen mahalle sakinleri bölgeye çocuk parkı yapılmasını istedi.
ASAYİŞ Haberi
Bursa'da tinerciler, halı sahadan boşalan alanı mesken tuttu

Ömerbey Mahallesinde bulunan halı sahanın işletmecisi ile Mudanya Belediyesi arasında yapılan iş sözleşmesinin bir süre önce süresi bitti. Bunun üzerine belediye yeniden ihale edebilmek için işletmeciden iş yerini boşaltmasını istedi. Herhangi bir temizlik ve düzenleme çalışmasının dahi yapılmadığı alan Mudanya Belediyesi’nin ilgisizliği nedeniyle bugün madde bağımlılarının mekanı olmuş durumda.

Soyunma odaları ve kabinleri harabeye dönen alanda çocuklarının oynamak zorunda kaldığını söyleyen mahalle halkı yetkililere tepki gösterdi.

Harabeye dönen halı saha mahalle sakinleri açısından tehlike oluşturmaya başlayınca bölgenin biran önce ıslahı için imza toplandı. Muhtarlık bazında yapılan girişimlerin sonrasında Mudanya Belediyesi bölgede acil bir şekilde önlem almak yerine işletmeciye halı sahanın eski haline getirilmesi için bir ay mühlet verdiği, gerçekleştirilmediği takdirde mahkeme yoluna gidileceği, mahkeme sonunda da buranın yeniden ihaleye çıkartılarak işlevsel hale getirileceği öğrenildi. 

Harabe haline gelen halı sahanın soyunma odaları ve sosyal kullanım alanlarının madde bağımlısı şahıslar ve fuhuş amaçlı kullanıldığını iddia eden mahalle sakinleri, bir an önce tedbir alınmasını istedi. Çocukların buraya oyun oynamak için girdiklerini ve başlarına kötü bir şey gelmesinden korktuklarını ifade eden vatandaşlar, buranın çocuk parkı olmasını talep etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'da, tinerciler,, halı, sahadan, boşalan, alanı, mesken, tuttu,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.