KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:52 Bu haber 1562 kez okundu
 
Bursa'da büyük kesinti! Hayat durdu
Bursa’da ana trafoda çıkan arıza sonucu elektrikler şehir genelinde kesildi. Metro seferleri durdu, hayat durma noktasına geldi.
GÜNDEM Haberi
Bursa'da büyük kesinti! Hayat durdu

Bursa'da büyük elektrik kesintisi hayatı durdurdu.

"Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'nin Bursa'yı besleyen ana trafosunda meydana gelen arıza sebebiyle kentin tamamı elektriksiz kaldı.

Metro seferleri durdu. Osmangazi metrosunda vatandaşlar tünelde kaldı.

JENERATÖRDEN ÇIKAN YANGIN LÜKS SİTEYİ SOKAĞA DÖKTÜ

Bursa'da lüks bir sitede elektrik kesintisi sonrası devreye giren jeneratör panosundan yangın çıktı. Yangında kimse yaralanmazken, sitedeki vatandaşlar sokağa döküldü. 

Yangın, merkez Nilüfer ilçesi, İhsaniye Mahallesi İlknur Sokak üzerinde bulunan bir sitenin jeneratör kulübesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, elektrik kesintisi olunca sitenin jeneratörü otomatik olarak devreye girdi.
Jeneratör devreye girdikten kısa bir süre sonra arıza vererek yanmaya başladı.

Jeneratör panosunda çıkan yangın kısa sürede büyüyerek bütün kulübeyi sardı. Alevleri gören site sakinleri durumu 110 ve 155 ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken, polis ekipleri site sakinlerini sakinleştirmeye çalıştı. 

Alevleri kontrol altına alan itfaiye ekipleri yangının asıl sebebinin tespit edilmesi için çalışmalarına devam ederken, polis konuyla ilgili tahkikat başlattı. 

BURSA’DAKİ KESİNTİ ESNAFI MAĞDUR ETTİ!

Diğer yandan şehirdeki kesinti en çok esnafı etkiledi. Esnaf telefon ışığında satış yapmaya çalıştı.

UEDAŞ'TAN AÇIKLAMA!

Büyük kesintinin ardından UEDAŞ'tan bir açıklama geldi. Açıklamada arızanın giderildiği bildirildi.

Bursa'nın elektriklerini 3 buçuk saat boyunca kesen trafo patlaması kamerada

 Bursa'da TEİAŞ'ın Ata Bulvarı 2.Bölge Müdürlüğü'ndeki ana trafosunda patlama ile yaşanan kesinti 3,5 saatte giderildi. Şehir genelinde kesinti hayatı olumsuz etkilerken, ilk akım metro seferlerinin normale dönmesi için Burulaş'a verildi. Raylı sistemler 1 saat içerisinde normale dönerken, seferberlik ilan eden Burulaş da 50 otobüs takviyesiyle istasyonlarda kalan yolcuları taşıdı.
 

Saat 12.45'te Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'nin (TEİAŞ) Ata Bulvarı 2.Bölge Müdürlüğü'ndeki ana trafosunda teknik bir arıza ile patlama meydana geldi. Patlama sonrası ekipler hummalı bir çalışma ile kısım kısım şehre elektrik vermeye başladılar.

Akımların gitmesi sebebiyle toplu ulaşım ve ticaret durma noktasına geldi. Ekipler 1 saatte raylı sistemlerin kumanda merkezine tamamıyla akım verdiler. Burulaş yetkilileri ise özellikle sıkıntının yaşandığı Osmangazi ile Şehreküstü arasındaki hatta mahsur kalan yolcuları kısa sürede tahliye ettiler.
Saat 16.15'te ise şehir genelinin tamamında akım verildi. Organize Sanayi Bölgesi'nin hemen yanıbaşındaki Ata Bulvarı'ndaki trafo merkezinde gerçekleşen çalışmalar ve patlama anı ise an be an kaydedildi.
Bursa Valisi Yakup Canbolat, şehirde herhangi bir olumsuzluk olmadığını, sağlık kuruluşlarında da jenaratörlerin devreye alındığını ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'da, büyük, kesinti!, Hayat, durdu,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.