Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 11:36
 
Bursa Adliyesi taşınıyor
Bursa Adliyesi’ndeki bazı mahkemeler yeni yapılan Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşınıyor.
GÜNDEM Haberi
Bursa Adliyesi taşınıyor


 

 BURSA ADLİYESİ’NDEKİ BAZI MAHKEMELER YENİ YAPILAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ’NE TAŞINIYOR. 


6 Mayıs 2016 yılında Yakın Çevre Yolu’na cepheli 83 dönümlük alanda temeli atılan Bölge Adliye Mahkemesi’nde son hazırlıklar tamamlanıyor.

20 katlı binaya Bölge Adliye Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Hukuk Mahkemesi, Ticaret Mahkemesi, İş Mahkemesi, Aile Mahkemesi, İcra Mahkemesi 2 Eylül adli yıl açılışıyla taşınacak. Daha sonra ise, Uluyol’da bulunan 20 İcra Müdürlükleri de yeni yerine geçecek. Bursa Adliyesi’nde ise taşınma işlemleri tüm hızıyla sürüyor. Gemlik Açık Cezaevi'nde kalan mahkumlar, dolapları kamyonlara yüklüyor. Kamyonlara yüklenen dolaplar, Bölge Adliye Mahkemesi’ne götürülüyor.

 

15. AĞIR CEZA MAHKEMESİ KURULDU


Öte yandan Bursa’da 14 olan Ağır Ceza Mahkeme sayısı 15’e yükseldi. Yeni kurulan 15. Ağır Ceza Mahkemesi 2 Eylül adli yıl açılışından sonra hizmete girecek. 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanlığına ise 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanı İsmail Yılmaz getirildi.


Toplamda 430 bin metrekarelik alana kurulacak Adalet Kampusu tamamlandığında muhteşem bir esere dönüşecek.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, Adliyesi, taşınıyor,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.