KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Kasım 2010 - Salı 16:10 Bu haber 216 kez okundu
 
BİSİKLET YARIŞMASI
PEDALLAR CUMHURİYET ÇOŞKUSUYLA ÇEVRİLDİ
SPOR Haberi
BİSİKLET YARIŞMASI

İnegöl Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Bisiklet Yarışı’nın ikincisi, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 14.00’de gerçekleştirildi. Bisiklet Yarışına toplamda 110 yarışmacı  katıldı. Bazı yarışçılar, organizasyonun bozukluğundan, yarış güzergahında gerekli önlemlerin alınmadığından, profesyonel bisikletçilerle amatörlerin aynı koşullarda yarıştırıldığından  yakınırken, bazıları ise önümüzdeki senelerde bisiklet yarışlarının profesyonelleşmesi yönünde öneride bulundular.

 

 

4 kategoride gerçekleştirilen yarışta 17-29 yaş, 30-49 yaş ve 50 yaş üzeri Ahmet Türkel Çevre Yolunun Deydinler köyü Kavşağından başlayıp, İstiklal Caddesi, Atatürk Bulvarı Hükümet Meydanına kadar toplam 8 bin 250 metre yarışırken, 12-16 yaş grubu ise, aynı parkurda Ahmet Türkel Çevre Yolunun Cerrah Kavşağından başlayarak 4 bin 200 metre yarıştı.

 

İlk olarak 12-16 yaş grubundan 60 kişi, verilen startla 4 bin 200 metrelik parkuru tamamladı. Kıyasıya geçen 12-16 yaş grubu bisiklet yarışında Cihan Ulu birinciliği elde ederken, Umut Kahraman yarışmanın ikincisi, Mustafa Bulut ise üçüncüsü oldu.

 

17-29 yaş, 30-49 yaş grubu ve 50 yaş üzeri olmak üzere 50 kişi, Deydinler Kavşağından verilen startla aynı anda yarışa başladılar. 30-49 yaş grubu ve 50 üzeri yaş grubu yarışlarına, Kaymakam Durmuş Gençer, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, Belediye Meclis üyeleri Osman Arslan, Ercan Efe, Eşref Özçetin, Latif Balantekin ve Belediyespor Kulübü İkinci Başkanı Adem Tayyar’da katıldı.

 

17-29 yaş grubunda bitiş noktasını ilk Saddam Duman görürken, Ahmet Güneş ikinci, Hasan Çiftgümüş üçüncü sıraya yerleşti. 30-49 yaş üzeri grubundaysa Engin Karabacakoğlu açık ara farkla birinciliği elde etti. Engin Karabacakoğlu’nun ardından bitiş çizgisine ulaşan Selami Kurt ikinci, Fahrettin Kurt ise üçüncü oldu. 50 yaş üzeri grubunda ise birinci Bekir Hamlakay, ikinci Emin Tekdemir, üçüncü ise Sadettin Aladağ oldu.

 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, Belediye Meclis üyeleri Osman Arslan, Ercan Efe ve Eşref Özçetin ile Beledispor ikinci Başkanı Adem Tayyar’ın da geç de olsa parkuru başarı ile tamamlamaları alkış aldı.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİSİKLET, YARIŞMASI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.