Haber Detayı
12 Kasım 2010 - Cuma 15:32 Bu haber 157 kez okundu
 
BELEDİYE BAYRAMA HAZIR
BAŞKAN YARDIMCISI YUSUF ŞEN; “BAYRAM TATİLİNDE HİZMETTE OLACAĞIZ”
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE BAYRAMA HAZIR

Makamında düzenlediği basın toplantısında İnegöl Belediyesi  olarak Kurban Bayramı ile ilgili gerekli önlemleri aldıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen,  "Görev ve sorumlulukları programladık. Fen İşleri Müdürlüğü olarak ilçemizin çeşitli yerlerinde 10 adet kurban kesim yeri için, askılı demirden düzenek yerleştirdik. Her biri 7 kişiden oluşan 2 farklı ekibimiz Acil Müdahale Ekibi olarak bayram süresince görev yapacaktır. Her biri 14 kişiden oluşan 2 farklı ekibimiz Menfez Açma ve Kriz Ekibi olarak görev yapacaktır. Şoför, işçi, tamirci, vidanjör ve vaktör araçları ile iş makinelerinin görev alacağı ekipler ve başlarındaki sorumlularla icapçı olarak görev alacaklardır. Temizlik İşleri Müdürlüğün de ilçe genelinde 100 farklı yerde kurban kuyusu açacağız. Arife gününe kadar bu çalışmamız devam edecektir. Vatandaşlarımızın kurban atıklarını bu çukurlara atmalarını rica ediyoruz. Toplu kesim yerlerine, kurban atıkları için 6 metreküp hacimli 15 büyük konteynır, 5 adet traktör römorku ve 20 adet 800 litrelik konteynır yerleştiriyoruz. Kurban kuyularını bayramın 3. günü kireçleyip dezenfekte ettikten sonra kapatacağız. Bayramda kullanılacak olan kurban kesim yerlerini Mezbaha, Hayvan Pazarı, Mer-Pa ve diğer pazaryerlerini yıkayıp temizlendikten sonra dezenfekte edeceğiz. Buralarda da vatandaşlardan ricamız, kurban atıklarını kesim yerlerinde belirlenen yerlere atmalarıdır. Kurban atıklarının gelişi güzel atılması yerine, Alo 153 Zabıta marifetiyle Belediyemize bildirilmesini rica ediyoruz. Bayramda yoğun ziyaretlere sahne olan mezarlıkların, genel temizlikleri yapılmaya devam ediyor. Rutin çöp toplama ve temizlik hizmetlerimiz bayram süresince devam edecektir. Bayram süresince OSB ve Mobilya sanayi bölgesi tatilde olduğu için buralarda temizlik işlemi bayramdan sonra yapılacaktır. Olası defin işlemleri için, gerekli sayıda personelimiz bayram boyunca hazır bulundurulacaktır. Yönlendirmeleri Nöbetçi Zabıta yapacaktır" dedi.

Zabıta Müdürlüğünün bayram öncesi rutin kontrollerine devam ettiğini ifade eden Yusuf Şen, "Özellikle hayvan pazarında, şehir içi ve çarşı içinde ve tüm pazaryerlerinde denetimlerini sıklaştırarak bayrama kadar kontrollerini sürdürecektir. Nöbetçi Zabıtamız bayram süresince hizmet verecek olup, Alo 153 telefonundan 24 saat boyunca vatandaşlarımız, sıkıntı ve şikayetlerini Zabıtamıza iletebileceklerdir. Kanalizasyon, su sorunları ve yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı icapçılarımız hazır bulundurulacaktır. Veteriner Müdürlüğü Kurban Bayramı sebebiyle veteriner hekimliğimiz hayvan pazarında gebelik kontrolleri yaparak halkımızın bu noktada mağdur olmaması için çalışma yürütmüştür. Bayrama kadar bu kontroller ve kasap kontrolleri devam edecektir. Bayramın birinci günü belediye veteriner hekimimiz mezbahada görevli olarak bırakılmıştır. Vatandaşlarımızın kurbanları ve etleri ile alakalı sorunlarında ALO 153 numaralı telefondan yardım alabilirler. Park Bahçeler Müdürlüğümüz de bayrama hazır konumdadır. Hava şartlarının bozması neticesinde, aşırı kar yağışları ya da ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı icapçılar görevlendirilmiş, gerektiğinde müdürlüğe bağlı tüm ekip çalışmalara katılacak şekilde konumlandırılmıştır. Çocuk parklarının bakım ve onarımlarını bayram için tekrar gerçekleştirdik. Su İşlerinde ise içme suyu kaynaklı sorunlar için, Bayramın her günü, 3’er kişi olmak üzere toplam 12 kişi icapçı görevlendirildi. Bayramda en çok ziyaret edilen yer olan Huzurevimizde bayram öncesi gerekli çalışmalar yapılmış olup Huzurevimiz ziyaretçi kabulüne hazır hale getirilmiştir. Huzurevi personelimizin tamamı bayram süresince hizmet verecektir. Huzurevi mobil aşevimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın Huzurevi Müdürlüğümüze veya hizmet masalarımıza bayrama kadar bilgi vermeleri gerekmektedir. Her bayram olduğu gibi itfaiye teşkilatımız, merkez itfaiye, Alanyurt ve Sanayi istasyonlarında tam personel olarak normal çalışma sistemine devam edecektir. Allah, kazasız, belasız, sağlık ve afiyet içerisinde bir bayram geçirmeyi nasip etsin" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BELEDİYE, BAYRAMA, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.