KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
30 Ekim 2010 - Cumartesi 16:10 Bu haber 210 kez okundu
 
BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞUNUN 87. YIL DÖNÜMÜ İNEGÖL’DE DE KUTLANDI
GÜNDEM Haberi
BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 87. yıl dönümü, 29 Ekim cumhuriyet bayramı  bütün yurtta olduğu gibi İnegöl’de de kutlanıyor.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü anıt önüne çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlamalar 29 Ekim 2010 Cuma günü ise törenler sabah saat 09.00 ile 09.40 arasında Kaymakamlık toplantı salonundaki Cumhuriyet Kokteyli ile başladı.

 

Kaymakam Durmuş Gencer’in saat 09.40 ile 09.50 arasında tebrikleri kabulünün ardından saat 10.00 da Hükümet Meydanında düzenlenecek olan törenler havanın yağışlı olması nedeniyle Vehbi Koç İlköğretim Okulu Çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi.

 

günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Durmuş Gencer yaptı.

 

 Kaymakam Durmuş Gencer’in konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirleri okumasıyla programa devam edildi.

 

Vehbi Koç İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda düzenlenen tören, Özdilek Alışveriş Merkezinin Cumhuriyet Bayramına özel düzenlediği “Cumhuriyet Çocukları” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerin verilmesi, Şükrünailipaşa İlköğretim Okulu halk oyunları ekibinin ve Mehteran Ekibinin gösterisini izleyiciye sunmasıyla kutlama töreni sone erdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BAYRAMIMIZ, KUTLU, OLSUN,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.