KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 18:35 Bu haber 344 kez okundu
 
BAŞKAN DÜNDAR KÖY FIRININDA EKMEK PİŞİRDİ
OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NE BAĞLI YİĞİTALİ MAHALLESİ KADINLARI, KÖY FIRININDA PİŞİRDİKLERİ EKMEKLERİ SATARAK ÂİLE BÜTÇELERİNE KATKIDA BULUNUYOR. MAHALLEYİ ZİYARET EDEN OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR DA FIRININ BAŞINA GEÇEREK EKMEK PİŞİRDİ.
BURSA HABER Haberi
BAŞKAN DÜNDAR KÖY FIRININDA EKMEK PİŞİRDİ

KÖY KADINLARINDAN DOĞAL KÖY EKMEĞİ

Kadınlar ekmek üretip satıyor, aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Uludağ Yiğitali Köyü Üreten Kadınlar Derneği üyesi kadınlar, kendi elleri ile ürettikleri organik ekmekleri satarak ev ekonomisine katkı sağlıyor.             

Köy kadınları, ekmeğin yanı sıra hiçbir katkı maddesi bulunmayan ve organik yetiştirilen ürünler ile tarhana, salça, turşu, reçel, cevizli lokum, erişte ve çeşitli hamur işi ürünleri de yapıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılınç ile birlikte Yiğitali Mahallesi’ni ziyaret ederek köy kadınları ile bir araya geldi.

BAŞKAN DÜNDAR KÖY FIRININDA EKMEK PİŞİRDİ

Kurmuş oldukları dernek ve yaptıkları çalışmalardan dolayı kadınları tek tek tebrik eden Başkan Dündar, kadınlar ile birlikte ekmek pişirdi.

Köy fırınına giden ve küreğin üzerine koyduğu ekmeği fırına salan Başkan Dündar, pişirdiği ekmeği köy halkına ikram etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DÜNDAR, KÖY, FIRININDA, EKMEK, PİŞİRDİ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.