KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Mayıs 2008 - Salı 00:09 Bu haber 246 kez okundu
 
BAŞIBOŞ KÖPEKLER KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
RÜŞTİYE KÖYÜ SAKİNLERİ SORUNUN ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYOR
DÜNYA Haberi
BAŞIBOŞ KÖPEKLER KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

İnegöle bağlı ve inegölün en uzak köylerinden biri olan rüştiye köyüne bırakılan başıboş köpekler kazalara davetiye çıkartıyor.

 

İnegölün çeşikti köylerinden çuvallarla getirilip bu bölgeye bırakılan köpeklerin bursa Ankara karayolunda üzerinde seyir eden araçların önüne aniden çıkması sebebiyle geçtiğimiz günlerde iki ölümlü trafik kazası yaşanmıştı. Rüştiye köyü halkı ise köpeklerin köy sınırları içerisine bırakılmasından rahatsız. Rüştiye köyü muhtarı aytekin akay yetkililelere çağrıda bulunarak yaşanan bu sıkıntıya çözüm bulmaları gerektiğini aksi taktirde bursa Ankara karayolu mezitler mevkiinde kazaların artacağını söyledi. Bir çok kazayada şahit olduklarını belirten rüstiye köyü muhtarı aytekin akay insan hayatı bu kadar ucuzmu diyerek yetkililere sitem etti.

 

Ytv haber ekibi olarak bu bölgeye giderek bursa Ankara kara yolu mezitler mevkiinde köpeklerin kazalara nasıl davetiye çıkardığını yerinde tespit ettik.

 

Mezitler mevkiinde araçların seyir halinde iken yol üstündeki köpeklerin sürücülere zor anlar yaşattıkları kameralarımıza işte bu şekilde yansıdı.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BAŞIBOŞ, KÖPEKLER, KAZALARA, DAVETİYE, ÇIKARIYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.