KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 14:11 Bu haber 3428 kez okundu
 
Bakan Pekcan'dan ihracat açıklaması!
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Ticaret Bakanlığı olarak pandemi etkisiyle gerçekleşen bu sürecin etkilerini en aza indirmek ve telafi etmek için ihracatçılarımıza yönelik her türlü tedbiri alıyoruz ve dünyaya örnek olacak temassız ticaret uygulamasıyla ‘üretime ve ihracata devam’ diyoruz” dedi.
EKONOMİ Haberi
Bakan Pekcan'dan ihracat açıklaması!

Ticaret Bakanı Pekcan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Mart ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

 

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının Türkiye'nin Mart ayı ihracatını etkilediğini belirten Bakan Pekcan, “Tüm dünyayı, hem insan hayatı hem de sosyal ve ekonomik hayatı olumsuz etkileyen Covid-19 pandemisi nedeniyle başta komşu ülkelerimiz Irak ve İran sınırlarındaki karantina önlemlerindeki araç giriş ve çıkışlarının sınırlandırılması, AB ülkelerinde görülen talep daralmaları ve sipariş iptalleri, Mart ayı ihracatımızda beklenen düşüşün ana nedeni olmuştur. Ticaret Bakanlığı olarak pandemi etkisiyle gerçekleşen bu sürecin etkilerini en aza indirmek ve telafi etmek için ihracatçılarımıza yönelik her türlü tedbiri alıyoruz ve dünyaya örnek olacak temassız ticaret uygulamasıyla ‘üretime ve ihracata devam' diyoruz. İnanıyoruz ki bu süreci Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız, sağlık, gümrük personelimiz, Bakanlığımızın tüm birimleri ile koordinasyon içerisinde üreticilerimiz, esnafımız, tacirlerimiz, sanayicimiz ve ihracatçılarımız ile birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Pekcan'dan, ihracat, açıklaması!,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.