KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 00:12 Bu haber 11770 kez okundu
 
Aykut GÜL yazdı : '' Bursa'da Trafik sorunu yok ''
GÜNDEM Haberi
Aykut GÜL yazdı : '' Bursa'da Trafik sorunu yok ''

“BURSA'DA TRAFİK PROBLEMİ YOK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş Bursa gündemine ilişkin değerlendirme yapmak için Merinos AKKM’de gazetecilerle bir araya geldi. Bursa’nın sorunlarına dair sorular soruldu, cevaplar alındı.

Şehirde nereye gitsem sorun anlamında bariz tartışılan 3 konu var zaten. T2 tramvayı, timsahın kafası ve Acemler trafiği… Bunları aşamadık gitti.

Toplantının ana gündem maddeleri de böyleydi.

 

T2 TRAMVAY HATTI’NDAN DÖNÜŞ YOK

İstanbul yoluna inşa edilmek üzere yola çıkılan fakat 5 yıldır inşa edilemeyen bir yapı.

İsmi T2 tramvay hattı…

Kent Meydanı'ndan başlayıp Terminal'e kadar uzanan yaklaşık 9,5 kilometrelik hat ile ilgili süreç taa 2015 yılında başladı.  2018 yılında teslim edilip test sürüşü yapılacaktı. Ancak döviz kurunun artışı neden gösterilerek,  inşaat malzemelerinin yarısı da Euro cinsinden satıldığı için yüklenici firma bu işi tamamlayamayacağını belirtti.

Aktaş bunun üzerine “Büyükşehir Belediyesi olarak biz yasal sorumluluklarımızın tamamını yerine getirdik. Firmaya tıkır, tıkır paralarını ödüyoruz. Kur artışından kaynaklanan bir maliyet artışı olabilir ancak ihale Türk lirası üzerinden yapıldığı için firma bu durumu biliyordu” demişti.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aykut, GÜL, yazdı, :, '', Bursa'da, Trafik, sorunu, yok, '',
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.