KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 13:37 Bu haber 1554 kez okundu
 
Araç sahiplerine kötü haber... Benzine bir zam daha geliyor
Petrol fiyatlarında yaşanan değişim akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. En son benzinde dün 7 kuruşluk bir fiyat artışı yaşanmıştı. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre, benzine 5 kuruşluk bir zam daha bekleniyor.
EKONOMİ Haberi
Araç sahiplerine kötü haber... Benzine bir zam daha geliyor

Uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı dün 26-27 dolar seviyesinde seyrederken bugün 29 dolar seviyesine yükseldi. Petrol fiyatlarındaki değişiklik Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre; dün benzine yapılan 7 kuruşluk zammın ardından bugünde 5 kuruşluk bir fiyat artışı bekleniyor.

 

 

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın ardından İstanbul'da 5,26 TL'ye satılan benzinin litresi 5,31 TL'ye çıkacak. Benzinin litresi Ankara'da 5,41 TL'den 5,46 TL'ye, İzmir'de ise 5,43 TL'den 5,48 TL'ye yükselecek.

 

 

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler

 

 

KAYNAK: HABER16

Kaynak: Editör:
Etiketler: Araç, sahiplerine, kötü, haber..., Benzine, bir, zam, daha, geliyor,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.