KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 14:11 Bu haber 687 kez okundu
 
Alinur Aktaş'tan Haber7'ye çok önemli açıklamalar
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Haber7com ınstagram hesabında canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
BURSA HABER Haberi
Alinur Aktaş'tan Haber7'ye çok önemli açıklamalar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Haber7com ınstagram hesabının canlı yayınında yapılan çalışmalar ve alınan önlemler ile ilgili açıklamalarda bulundu.Aktaş koronavirüs yardımları ile ilgili, "Bunu bir koronavirüs yarışına çevirmeye gerek yok. Devletimizin gereken açıklamaları yaptı.Esnafa, çarşıya, pazara dokunana uygulamalarla bu süreci en hasarsız şekilde atlatmamız gerekir" ifadelerini kullandı.

 

Alinur Aktaş'ın açıklamalarından satır başları:

 

65 YAŞ ÜSTÜNÜN İHTİYAÇLARINI BİZ KARŞILIYORUZ

 

Koronavirüs sürecinde  öncelikle toplu taşımalarımızı, camilerimizi, parklarımızı dezenfekte etmeye başladık. Toplu organizasyonları iptal ettik. İlerleyen günlerde ilk vefat haberi ile süreç ciddiyetini artırdı. 65 yaş üstünün toplu taşıma kullanmaması gerekiyor ama hasta olan kemoterapiye giden insanlar var.Onlara bu işleri biz yapacağız siz bize başvurun dedik 29856 müracat aldık. Engelliler, kronik hastalıkları olanlar 65 yaş üstünün ihtiyaçlarını isteklerini biz gerçekleştiriyoruz.

 

KAMPANYAYI ÇOK DEĞERLİ BULUYORUM

 

Cumhurbaşkanımızın  başlattığı kampanyayı çok değerli buluyorum. Tabi ki de biz bize yeteriz. Bu sürecin ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Bu manada hazır Ramazan ayı yaklaşmışken insanlar neden zekatlarını böyle değerlendirmesin.

 

BUNU KORONAVİRÜS YARIŞINA ÇEVİRMEMEK LAZIM

 

Bunu bir koronavirüs yarışına çevirmeye gerek yok. Devletimizin gereken açıklamaları yaptı.Biz Bursa büyükşehir belediyesi olarak bütün tahkkukları durdurduk. Bazı dükkanlar açık bazıları kapalı, işler yüzde 80 oranında düştü. Kanun gereği kapalı dükkanlardan hiçbir şekilde para alınmayacağını açıkladık zaten. İnsanların hayatını kolaylaştırmak için neler yapabiliriz bunun derdinde olmalıyız. Sen mi daha çok paket dağıtacaksın ben mi daha çok paket dağıtacağım hesabından çok bunu düşünmeliyiz.Esnafa, çarşıya, pazara dokunana uygulamalarla bu süreci en hasarsız şekilde atlatmamız gerekir.Konuyu farklı boyutlara çekmenin, farklı yaklaşım sergilemenin çok sağlıklı olmadığını söylemek istiyorum.

Kaynak: (Haber 7) - Haber 7 Editör:
Etiketler: Alinur, Aktaş'tan, Haber7'ye, çok, önemli, açıklamalar,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.