KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 18:10 Bu haber 783 kez okundu
 
AFRİN'DE TÜRKİYE İÇİN YÜRÜDÜLER
Ellerinde Türk bayrakları, dillerinde Türkiye. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden temizlediği Suriye'nin Afrin ilçesinde halk teşekkür için toplandı. Bir araya gelen halk Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk halkına yaptıkları yardımlardan dolayı minnettar olduklarını dile getirdi.
DÜNYA Haberi
AFRİN'DE TÜRKİYE İÇİN YÜRÜDÜLER

Ellerinde Türk bayrakları, dillerinde Türkiye.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden temizlediği Suriye'nin Afrin ilçesinde halk teşekkür için toplandı.

Bir araya gelen halk Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk halkına yaptıkları yardımlardan dolayı minnettar olduklarını dile getirdi.

Aşiret liderleri ve çok sayıda Suriyeli’nin katıldığı gösteride Türkiye’nin Suriye’deki pozitif rolünün görülmesi gerektiği vurgulandı.

 

Suriyelilerden Afrin'de Türkiye'ye teşekkür gösterisi

 

Suriyeliler, Afrin kentinde Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etmek amacıyla gösteri düzenledi.

Suriyeliler, Suriye'ye 8 yıldır sahip çıkan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etmek için bir araya geldiler. Suriyeliler slogan atarak Türkiye’nin yaptığı yardımlardan dolayı minnettarlıklarını dile getirdi.

Gösteride konuşma yapan Süleyman Şah Tugayları Komutanı Muhammed Abu Amşa, "Türk halkına selam olsun. Türkiye ve Suriye halkının ortak tarihi vardır" dedi.

Abu Amşa, "Türkiye bize sınırlarını açtı. yaralılarımızı tedavi etti. Türkiye’de bulunan Suriyeliler, Esad rejiminin kontrol ettiği topraklardan daha fazla. İnsanlara teşekkür etmeden Allah'a teşekkür edemeyiz. Teşekkürler Türkiye. Biz Suriyeliler olarak Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her daim minnettar kalacağız” ifadelerini kullandı.

Aşiret liderleri ve çok sayıda Suriyelinin katıldığı gösteride Türkiye'nin Suriye'deki pozitif rolünün görülmesi gerektiği vurgulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AFRİN'DE, TÜRKİYE, İÇİN, YÜRÜDÜLER,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.