KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
24 Nisan 2013 - Çarşamba 18:59 Bu haber 285 kez okundu
 
ACİL SERVİSTE YUMRUKLAR KONUŞTU
HASTA YAKINLARI ACİLİ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ
GÜNDEM Haberi
ACİL SERVİSTE YUMRUKLAR KONUŞTU

İnegöl’de sağlıkta şiddet olayları bitmek bilmiyor. Daha önce de birkaç kez yaşanan hastane olaylarına bir yenisi de önceki gece eklendi. Gece saat 01.00 sıralarında meydana gelen olayda, yaklaşık 20 kişilik hasta yakını acil servisi savaş alanına çevirdi.

Edinilen bilgiye göre; Çeltikçi köyünde ikamet eden Zeynep Y. isimli vatandaş beyin kanaması geçirdi. İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine getirilen Zeynep Y., burada tedavi altına alındı.

Ancak ne olduysan bundan sonra oldu.

İddiaya göre Henüz tedaviye başlanmadan acil servise gelen Zeynep Y’nin yakınları olduğu öğrenilen 15-20 kişilik grup, hastalarının Eskişehir’e sevk edilmesini istedi. Hastane görevlilerinin Eskişehir’deki hastaneyle irtibata geçmeden sevk yapılamayacağını söylemesi üzerine kontrolden çıkan hasta yakınları, önlerine gelen herkesi tartaklamaya başladı. Acil servisin otomatik kapı camlarını ve kapıların camlarını kıran grup, güvenliklere, hastane personeline, doktorlara ve polise de saldırdı.

Grubun kontrol altına alınamaması üzerine hastaneye gelen takviye ekipler saldırganları kontrol altına aldı.

Olayda acil servisin otomatik kapı camları ve kapı camları kırılırken, kapılar da atılan tekmeler nedeni ile hasar gördü. Kırılan camlar, yeniden takıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ACİL, SERVİSTE, YUMRUKLAR, KONUŞTU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.