Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 18:37 Bu haber 197 kez okundu
 
ABD İLE İLK ORTAK KARA DEVRİYESİ YAPILDI
TÜRKİYE’NİN KARARLI DURUŞUYLA GERİ ADIM ATMAK ZORUNDA KALAN AMERİKA’NIN ASKERİ BİRLİKLERİ İLE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BİRLİKLERİ SURİYE’DE FIRAT’IN DOĞUSUNDAKİ İLK KARA DEVRİYESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. DEVRİYE YAKLAŞIK 4 SAAT SÜRDÜ.
- Haberi
ABD İLE İLK ORTAK KARA DEVRİYESİ YAPILDI

Amerika Birleşik Devletleri ile karada ortak devriye yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Amerikan Silahlı Kuvvetleri unsurları Suriye’de Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında ilk ortak kara devriyesine başladı.7 zırhlı araçtan oluşan TSK konvoyu ortak kara devriyesine katılmak için sınırı geçerek Amerikan askeri konvoyuyla buluştu.

 

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal hesaplarında yapılan paylaşımda “Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda güvenli bölge tesisi faaliyetleri kapsamında TSK ve ABD personeli, ilk müşterek kara devriyesine Akçakale güneyinde, Suriye tarafında başladı” denildi.

Sınır hattında hava ve kara hareketliliğinin yaşandığı devriye 4 saatin ardından sonra erdi.Türk ve Amerikan zırhlıları, Şanlıurfa Akçakale’ye döndü.

Kaynak: Editör: Recep Can KAŞLIOĞLU
Etiketler: ABD, İLE, İLK, ORTAK, KARA, DEVRİYESİ, YAPILDI,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.