KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Temmuz 2009 - Pazartesi 23:42 Bu haber 358 kez okundu
 
9. ULUSLARARASI FOLKLOR ŞÖLENİ SONA ERDİ
ÜÇ GÜN SÜREN ETKİNLİKLER RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
- Haberi
9. ULUSLARARASI FOLKLOR ŞÖLENİ SONA ERDİ

İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 9. su düzenlenen Uluslararası Folklor Şenliği hafta sonu gerçekleştirildi. Anfi Tiyatro ve Dernek merkezinde yapılan etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Şölene katılan Gürcistan Acara Halk Dansları Topluluğu ile İvana Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu ve İnegöl Kafkas Folklor Derneği üç gün boyunca Kafkas yöresinden halk dansları gösterileri ile İnegöllülere unutulmaz anlar yaşattı.

 

9. Uluslararası Folklor Şöleni Cuma akşamı Anfi Tiyatro’da ki açılış programıyla başladı. İnegöl protokolü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede Gürcistan’dan gelen halk dansları toplulukları şenliğe katılanlardan büyük alkış aldı.

 

Gürcistan-Ankara Büyük Elçisi Tariel Lebanidze’nin selamlama konuşmasının ardından Kaymakam Durmuş Gençer ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu şenliği düzenleyen Kafkas Derneği’ne teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Kafkas yöresinden halk oyunları sergileyen Halk Dansları toplulukları izleyenleri adeta büyüledi.

 

9. Uluslar arası Folklor Şöleni dün İnegöl Kafkas Folklor Kültür Derneğinin Kuğulu Parktaki binası önünde sona erdi.

 

Dernek Başkanı Mehmet Nuri Tayyar 3 gün süren etkinliklerde emeği geçen ve şenliğe yoğun ilgi gösteren ilçe halkına teşekkür etti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 9., ULUSLARARASI, FOLKLOR, ŞÖLENİ, SONA, ERDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.