KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 21:08 Bu haber 3809 kez okundu
 
65 yaş üstüne seyahat izni geliyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca sorulan bir soru üzerine 65 yaş üzerine müjdemiz var dedikten sonra seyahat izninin detaylarını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
65 yaş üstüne seyahat izni geliyor

65 yaş üstü haftalardır evde, bunaldı. Sokağa çıktıklarında çok da mutlu oldular gördük hepimiz, evde oturmalarından kaynaklı bazı sağlık sıkıntılarından bahsediliyor. Siz 'hayatı yeniden planlayacağız' dediniz, bu süreçte onlara yönelik bir düzenleme olacak mı?

Bakan Koca: 65 yaş üzeri büyüklerimiz gerçekten bu dönemde çok büyük fedakarlık gösterdiler ve bu dönemde en çok uyum gösteren, hassasiyet gösteren büyüklerimiz oldular. 

64 yaş üzeri büyüklerimizle ilgili toplantı öncesi Sayın Cumhurbaşkanımızla da görüştüm ve bu konuda, 65 yaş üzeri büyüklerimize küçük bir müjdemiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Bilim Kurulu ile de görüşmüş olduk ki Bilim Kurulu'nun önerisi doğrultusunda 65 yaş üzeri büyüklerimiz, eğer memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin isek ve sağlık durumları aile hekimlikleri tarafından herhangi bir sakıncası yoksa, ilgili kaymakamlıktan yanlarında bir en fazla iki kişi olmak üzere bir aylık tek yönlü gidiş olmak kaydıyla yani bir aylık bir zaman zarfıyla dönmemek üzere izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak. Bunu buradan söylemek istiyorum.

 Bununla ilgili duyuru da ayrıca bugün yapılmış olur İçişleri Bakanlığımız tarafından, ama burada şu çok önemli bu iş hareketliliği sağlayan bir unsura dönmemeli ve burada olabildiğince daha kontrollü bir geçisin sağlanması, gidildiği yerin sabit olması ve o gidilen sabit noktada da evden çıkmama şeklinde izole edilebileceklerinden emin olmalıyız. 

Daha kontrollü, daha uygun bir mekan söz konusu ise, buraya geçişii sağlamak üzer bir yaklaşım içinde olunmuş olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 65, yaş, üstüne, seyahat, izni, geliyor,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.