KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Eylül 2010 - Pazartesi 15:14 Bu haber 259 kez okundu
 
6 EYLÜL1922…
İNEGÖL’ÜN 88. KURTULUŞ YILI KUTLANDI
KÜLTÜR SANAT Haberi
6 EYLÜL1922…

 

İnegöl’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıl dönümü 6 Eylül 2009 Pazartesi günü düzenlenen sade törenlerle kutlandı. İlk tören saat 09.30’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. çelenklerinin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı.

 

.

Konuşmanın ardından İshakpaşa İmamı İbrahim Karaman’ın sala okumasının ardından temsili gelin Sibel Öztürk, temsili komutan Sezgin Saraç’ın eşliğinde Bayrağımızı Garnizon Komutanı Mehmet Terzi’ye verdi. Garnizon Komutanı Mehmet Terzi ise Bayrağı öptükten sonra Kaymakam Durmuş Gençer’e teslim etti. Anıt önündeki tören, Kız Meslek Lisesi öğrencileri Fatma Bilgili’nin ‘Oğul’, Melike Özdemir’in ‘Bir Kurtuluş Destanı’ isimli şiirlerini seslendirmeleriyle sona erdi.

 

 Saat 10.00’da ise, Atatürk Anıtı önünden Hastane Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğine geçildi. Burada çiçeklerden hazırlanmış olan Türk Bayrağı şeklindeki çelenk koyuldu. törenler, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindeki meclis üyeleri ile Kaymakam Durmuş Gençer ve Garnizon Komutanı Mehmet Terzi’yi makamlarına yönelik düzenledikleri ziyaretle son buldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 6, EYLÜL1922…,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.