BURSA´DA GELECEĞİN KAŞİFLERİ BU OTOBÜSTEN ÇIKACAK
OSMANGAZİ BELEDİYESİ, İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİ KAPSAYAN "BEN MAKER" GEZİCİ SINIF OTOBÜSÜYLE ÇIĞIR AÇACAK BİR PROJEYE İMZA ATTI… ROBOTİK KODLAMA VE AHŞAP TASARIM PROGRAMLAMA DERSLERİNİN VERİLDİĞİ OTOBÜS GELECEĞİN KAŞİFLERİNİ ARAYACAK.
Tarih: 8.2.2018 16:52:15/ 273okunma / 0yorum

/resimler/2018-2/8/1652414497824.jpg

 

/resimler/2018-2/8/1652485904148.jpg

Osmangazi Belediyesi, Osmangazi Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ‘Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi´ (Ben Maker) projesini hayata geçirdi. Proje sayesinde çocuklar, çeşitli atölyeler ile bilim ve teknolojiyi bir araya getirecek ve kendilerine yeni ürünler tasarlayabilecek.

Çocukların bilimsel faaliyetlere kolayca ulaşmaları sağlanarak, hedef belirleme ve meslek yönlendirmesinde etkin olmasının hedeflendiği Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi´ projesinin tanıtım toplantısı Başöğretmen Ortaokulu´nda gerçekleştirildi. Osmangazi ilçesi sınırlarında, teknoloji ile maker kültürünü bir araya getirerek çocukların yaratıcı ve inovatif düşünceler ile üretmelerini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında, Osmangazi sınırları içerisinde yer alan okullarda eğitim gören 7-12 yaş arasındaki 2 bin 420 çocuk Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi´nde eğitim alacak.

4 ATÖLYE UYGULAMASINDA ÇOCUKLARA EĞİTİM VERİLECEK

Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi´nde çocuklara ahşap tasarım atölyesi, robotik kodlama atölyesi, elektronik atölyesi ve 3B modelleme ve 3B yazıcı atölyesi uygulamalarında eğitim verilecek. Tamgün eğitim yapan okullarda ders bitiminden sonra 2 saat, ikili eğitim yapan okullarda ders saatleri dışında 4+4 saat olarak eğitim uygulanacak. Atölyeler 14´er kişilik olup günde 28 çocukla çalışmalar gerçekleştirilecek. Her öğrenci 4 saat eğitim görecek ve veli izinleri okul tarafından alınacaktır.

Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi, Başöğretmen Ortaokulu´nda yapılan tanıtım toplantısı ile start aldı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar´ın ev sahipliğinde düzenlenen projenin tanıtım toplantısına Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan,Osmangazi İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aşkın Bozkurt, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, Ben Maker projesinin kurucusu, Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve 21. Dönem Milletvekili Fahrettin Gülener ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

“MARİFETLİ ÇOCUKLARI BULMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaptığı konuşmada üretimin önemine vurgu yaparak, “Bursamız üreten bir şehir. Bu üretimiyle Türkiye´yi omuzlarına alarak ileriye götürüyor. Üretmek çok zor iş. Farklı şeyler üretmek çok daha zor bir iş. Nadiren bazı kişiler çıkar, ellerindeki kıt imkanlarla, keser biçer doğrar, bir şeyler üretir. Bursa, üretim noktasında çok iyi yerlerde. Yüksek teknolojiyle üretim yapılıyor. Artık okumak yetmiyor. Üniversiteyi bitirip mühendis oluyoruz ama çoğu şeyi kağıt üzerinde görüyor, uygulamaya geçtiğimizde ise makineyi çalıştıramıyoruz. BTSO´nun açmış olduğu BUTKEM ile üniversiteyi bitiren mühendis bile en az 8-10 ay ders alıp ondan sonra yüksek teknoloji makinenin başında iş yapabiliyor. Çok maharetli meraklı kişiler var. Bizler, bu Ben Maker (Ben Yaparım) karavan ile onları aramak üzere yola çıktık” dedi.

DÜNDAR: “ÜRETMEZSEK ÜLKEMİZİ KORUYAMAYIZ”

Proje ile atölyeleri sabit olmaktan çıkarıp hareketli hale getirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Sınıfı sabit olmaktan çıkarıp hareketli hale getirmiş olduk. Okulları gezeceğiz. Çocuklarımız karavan atölyelerde bir şeyler yapmayı öğrenecekler. Elle tutulan bir şey üretemezsek hiçbir şey yapamayız. Ülkemizi de bayrağımızı da koruyamayız.  15 Temmuz´da vatanına üretenler sahip çıktı. Vatanını, milletini üretenler korudu. Cumhurbaşkanımız o zaman ‘Gece nöbet tutacağız gündüz çalışıp üreteceğiz´ demişti. Burada üretmenin ilk adımı atıyoruz. İnşallah buradan yeni mucitler,  üreticiler, ustalar çıkaracağız.  Bu projeyle birlikte kendi ürünlerimizi ürettiğimiz bir geleceğe doğru adım atıyoruz.  Bu programda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz´ün emeği var. Fahrettin Gülener vekilimizin atölye karavanında büyük tecrübesi ve emeği var. Bu tecrübesini bizimle paylaşıyor. Bu projeyle birlikte önce şehrimiz ardından da ülkemiz kazanacak. Gelecek yıllar, Türk insanının, Türk Milleti´nin, bu da çalışarak olacak. Çalışarak başaracağız” diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Fahrettin Gülener de, “Her şey devletten beklenmez. Bu karavanları yaptık. Büyük bir sistem kurduk. Bileği iş yapana kafası ve kalbi itaat eder” diyerek öğrencileri Ben Maker atölyesine davet etti.

Törenin ardından Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve protokol üyeleri, Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi´nin içerisine girerek öğrencilerin çalışmalarını ve verilen eğitimi gözlemledi. 

/resimler/2018-2/8/1652570435582.jpg

 Video Tarihi: 8.2.2018 16:54:53
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ!
ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ!
NEVŞEHİR´DE ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ! OLAY YERİNE EKİPLER SEVK EDİLDİ
BURSALI KORUYUCU AİLEDEN 6 YAŞINDAKİ İKİZLERE YUVA SICAKLIĞI
BURSALI KORUYUCU AİLEDEN 6 YAŞINDAKİ İKİZLERE YUVA SICAKLIĞI
CİĞERİNİZ LAZIM DESELER İKİZLERİM İÇİN TEREDDÜTSÜZ VERİRİM BU SÖZLER BİR KORUYUCU ANNENİN SÖZLERİ.. BURSA´DA YAŞAYAN 3 ÇOCUKLU İNAN AİLESİ, 5 YIL ÖNCE BİR YAKINLARINDAN ETKİLENEREK KORUYUCU AİLELİĞİNİ ÜSTLENDİĞİ İKİZLERİ ÖZ ÇOCUKLARINDAN AYIRMIYOR..
DENİZ BÖLÜKBAŞI TOPRAĞA VERİLDİ
DENİZ BÖLÜKBAŞI TOPRAĞA VERİLDİ
TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE HAYATINI KAYBEDEN MHP ESKİ MİLLETVEKİLİ VE ESKİ BÜYÜKELÇİ DENİZ BÖLÜKBAŞI ANKARA´DA TOPRAĞA VERİLDİ. BÖLÜKBAŞI İÇİN İLK TÖREN TBMM´DE DÜZENLENDİ. TÖRENİN ARDINDAN KOCATEPE CAMİSİ´NDE KILINAN CENAZE NAMAZININ ARDINDAN BÖLÜKBAŞI, CEBECİ ASRİ MEZARLIĞI´NDA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.
BİTLİS´TE 1 ASKER ŞEHİT OLDU
BİTLİS´TE 1 ASKER ŞEHİT OLDU
BİTLİS´TE PATLAYICININ İNFİLAK ETMESİ SONUCU 1 ASKER ŞEHİT OLDU, 1 ASKER YARALANDI
İNTERNETE RTÜK DENETİMİ MECLİS´TE KABUL EDİLDİ
İNTERNETE RTÜK DENETİMİ MECLİS´TE KABUL EDİLDİ
İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN YAYINLARA RTÜK DENETİMİ GELDİ. MECLİS´TE KABUL EDİLEN TORBA TASARIDAKİ DÜZENLEMEYE GÖRE, RADYO, TELEVİZYON VE İSTEĞE BAĞLI YAYIN HİZMETLERİNİ SADECE İNTERNET ORTAMINDAN SUNMAK İSTEYEN MEDYA HİZMET SAĞLAYICILARI RTÜK´TEN YAYIN LİSANSI, BU YAYINLARI İNTERNET ORTAMINDAN İLETMEK İSTEYEN PLATFORM İŞLETMECİLERİ DE YİNE RTÜK´TEN YAYIN İLETİM YETKİSİ ALACAK.
BAŞKAN DÜNDAR, AK PARTİ OSMANGAZİ TEŞKİLATINI AĞIRLADI
BAŞKAN DÜNDAR, AK PARTİ OSMANGAZİ TEŞKİLATINI AĞIRLADI
OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR, KISA BİR SÜRE ÖNCE YAPILAN KONGREDE AK PARTİ OSMANGAZİ İLÇE BAŞKANI SEÇİLEN UFUK ÇÖMEZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ AĞIRLADI.
DIŞİŞLERİNDEN MERKEL´E TEPKİ
DIŞİŞLERİNDEN MERKEL´E TEPKİ
DIŞİŞLERİNDEN MERKEL´E TEPKİ
KUZEY IRAK´A HAVA HAREKÂTI: 9 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
KUZEY IRAK´A HAVA HAREKÂTI: 9 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
SURİYE´NİN AFRİN BÖLGESİ TERÖR ÖRGÜTÜ PYD/PKK´DAN TEMİZLENİRKEN, TSK KUZEY IRAK´TA DA OPERASYONLARINI SIKLAŞTIRDI
"BUGÜN 3 ŞEHİDİMİZ VAR"
"BUGÜN 3 ŞEHİDİMİZ VAR"
PATLAMA SONUCU ŞEHİT VE YARALILARIN OLDUĞU BİLDİRİLDİ.
BTSO MUTFAK AKADEMİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
BTSO MUTFAK AKADEMİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI, HİZMET SEKTÖRÜNÜN AŞÇILIK, PASTACILIK, PİDECİLİK, PİZZACILIK VE SERVİS ELEMANI İHTİYACINI KARŞILAMAK MAKSADIYLA ‘BTSO MUTFAK AKADEMİ´ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
TRABZON´DAN ACI HABER: 1 ŞEHİT 1 KAYIP
TRABZON´DAN ACI HABER: 1 ŞEHİT 1 KAYIP
TRABZON´UN MAÇKA İLÇESİ´NDE BİR ARACI KOVALAYAN POLİS OTOSU DEREYE UÇTU
GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR SINIR BİRLİKLERİNİ DENETLEDİ
GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR SINIR BİRLİKLERİNİ DENETLEDİ
GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR, IRAK´IN KUZEYİNDEKİ SINIR BİRLİKLERİNİ ZİYARET ETTİ
GEMLİK´TE 2000 YILLIK LAHİT MEZAR BULUNDU
GEMLİK´TE 2000 YILLIK LAHİT MEZAR BULUNDU
GÜNLERDİR EKİPLER ARIYORDU SONUNDA BULUNDU. GEMLİK´TEKİ LAHİT MEZAR İDDİALARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI.
BURSA´DA ‘SANAYİNİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ´ ADLI ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
BURSA´DA ‘SANAYİNİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ´ ADLI ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
ÇALIŞTAYA KATILAN BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI MÜSTEŞARI VEYSEL YAYAN, İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİN ÖEMİNE VURGU YAPARAK TÜRKİYEDEKİ AR-GE RAKAMLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
 KÜÇÜKBALIKLI´NIN DERDİ BÜYÜK!
KÜÇÜKBALIKLI´NIN DERDİ BÜYÜK!
ADI KÜÇÜK AMA DERDİ BİR HAYLİ BÜYÜK.. KÜÇÜKBALIKLI MAHALLE HALKI VE ESNAFI HİZMET ALAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİ… HABER EKİBİMİZDEN GÖKHAN YÜKSEL VE KAMERAMAN ERTUĞRUL BAYRAK MAHALLE HALKININ DERDİNİ YERİNDE DİNLEDİ…
DOLAR
3.9087
EURO
4.8245
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa
23 Mart 2018 Cuma
Bugün
Sağanak
13 °C
5 °C
Cumartesi
Fırtına
15 °C
7 °C
Pazartesi
Bulutlu
19 °C
7 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İzleyici Temsilcisi

İzleyici Temsilcisi   : Hüseyin SEZAN

Mail                      : izleyicitemsilcisi16@hotmail.com

GSM                      : 0533 415 02 90