BOZDAĞ İRAN´DAKİ PROTESTOLARI TWİTTER´DAN DEĞERLENDİRDİ
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ TÜRKİYE´NİN ŞİDDET KULLANARAK İKTİDARIN DEĞİŞTİRİLMESİNE KARŞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Tarih: 3.1.2018 15:48:20/ 255okunma / 0yorum

 /resimler/2018-1/3/1550261926888.jpg

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İran´da yaşanan protesto gösterileri ile ilgili, Türkiye´nin şiddet kullanarak iktidarın değiştirilmesine karşı olduğunu söyledi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye´nin İran´daki olayları yakından takip ettiğini ifade eden Bozdağ, provokasyonlara karşı İran halkını sağduyulu olmaya çağırdı. Bozdağ açıklamasında, “Türkiye, İran´daki olayları yakından takip etmektedir. Türkiye, İran´da huzur, sükun, barış ve istikrarın korunmasını önemsemektedir. İran´ın huzur, sükun, barış ve istikrarı, İran, İran halkı ve bölgemiz için önemlidir. İran´da meydana gelecek, getirilecek kriz, kaos ve çatışmaların İran, İranlılar ve bölgeye zarar vereceği aşikardır. İran´da huzur, sükun, barış ve istikrarın korunması için iktidarın ve halkın kışkırtma ve provokasyonlara, kurulan ve kurulacak tuzaklara karşı dikkatli, basiretli ve sağduyulu hareket etmesinin gerekliliğini ve önemini bir kez daha vurgulamakta fayda görüyoruz. Türkiye, dış müdahalelerle veya şiddet kullanarak zorla ya da anayasa ve yasaların çizdiği meşru yol dışında başka bir yöntemle iktidara gelmeye de, iktidarı değiştirmeye de karşıdır” dedi.

 Video Tarihi: 3.1.2018 15:53:01
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOLAR
5.3231
EURO
6.0775
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi