BAŞBAKAN´IN BURSA MİTİNGİ
BİNALİ YILDIRIM GÖKDERE MEYDANINDAKİ MİTİNGDE YENİ ANAYASAYI ANLATTI
Tarih: 12.3.2017 18:52:21/ 344okunma / 0yorum

Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasanın tek devlet, tek vatan, tek bayrak rejimi oldouğunu belirterek, “Karar da millette, mühür de sizin elinizdedir. Yeni anayasa tek devlet rejimidir. Yeni anayasa tek millet rejimidir. Yeni anayasa tek vatan rejimidir. Yeni anayasa tek bayrak rejimidir. Şimdi soruyorum; bunun neresinden rahatsızsınız? Tek adamlıktan rahatsızsınız, o zaman şu CHP´ye ikinci bir genel başkan daha bulalım. Valileri, kaymakamları, muhtarları da ikişer tane yapalım” dedi. 

/resimler/2017-3/12/1859108513452.jpg

Bursa´da Gökdere Meydanı´nda halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, ”Osmanlı bir çınar olarak köklerini Bursa´da saldı. Bu mübarek şehirde 600 sene hüküm sürecek hoşgörü, vicdan, medeniyet devletlerinin temelini attı. Şimdi hoşgörüden yoksun, vicdandan yoksun Avrupalılara medeniyetin başkenti Bursa´dan sesleniyoruz. Bazı şehirlerin kaderi, yeni doğuşlara şahitlik etmektir. Bursalı kardeşlerim! Siz de Türkiye´nin 16 Nisandaki yeni doğuşuna yeni baharına bu meydanda şahitlik ediyorsunuz. Bu gelenekten geleceğe uzanan, medeniyet köprüsünün ilk geçenleri siz olacaksınız. Sandıklara akın akın giderek Türkiye için evet diyeceksiniz. Buna inancımız tam. Bursa´ya güveniyoruz. 16 Nisan bambaşka. Bursa gereğini yapmaya hazır. Bizim orada bir laf vardır. Biz 40 kardeşiz, 40´ımız da birbirimizi biliriz. Biz 80 milyon kardeşiz, birbirimizi biliriz. Birbirimizi severiz. Biz de millet ne derse yapmak için 15 sene önce size söz verdik” dedi.

/resimler/2017-3/12/1859404660359.jpg


“2007´de yarım kalan işi 16 Nisanda tamamlayacaksınız”
Darbe anayasasını değiştireceklerini ifade eden Yıldırım, “Değiştireceğiz ve memleketin önünü açacağız. 780 bin kilometre kare vatan toprağına 80 milyona aynı hassasiyetle aynı gözle bakan bir anayasa için harekete geçtik. Sizden yetki aldık. 2007´de yetki aldık. Bursa bu yetkiyi verirken yüzde 67 oy verdi, destek verdi. Şimdi 16 Nisanda bu oranı daha da yukarı taşımaya var mısınız? O zaman bazıları, memleketin önünü krizlerle, engellerle tuttular. 367 denen bir şeyi getirdiler meclise. O zaman milleti işaret ettik. Millet başlattığı dönüşümü, inşallah 16 Nisanda tamamlayacak. 21 Ekim 2007´de referandumda dediniz ki, meclis seçemiyorsa cumhurbaşkanını biz seçeriz Aslında 2007´de yaptığınız yarım kalan işi 16 Nisanda tamamlamış olacağız. İş bundan ibaret” diye konuştu.


“Tek adresimiz millet”
“Anayasa değişikliğini yaparken, bizim tek adresimiz millet oldu” diyen Yıldırım, “CHP derseniz, tam evlere şenlik. Kılıçdaroğlu´na, (Buyurun, bu anayasayı birlikte değiştirelim. Konuşalım, anlaşalım) dedik. Ses yok. (Gelin siz de istiyorsanız bir anayasa değişikliği getirin, ikisini birden milletin önüne götürelim. Millet hangisini istiyorsa karar versin) dedik. Ortalıkta yok. Bir bakıyorsunuz, televizyonlarda, meydanlarda atıp tutuyorlar. Dillerinde hep aynı şarkı. (Rejim elden gidecek, tek adam yönetimi gelecek). Kork ey halkım kork. Kılıçdaroğlu! Sen bu milleti korkutamazsın. Bizim İstiklal Marşımız ‘Korkma´ diye başlıyor. Rejim elden gidiyor sözleriyle sana iş çıkmaz. Buradan sana ekmek çıkmaz. Cumhuriyet 1923´te kuruldu. Rejim problemi ortadan kalktı. Ama millet bilsin diye, Bursa´dan bütün Türkiye´ye ilan ediyorum. Yeni anayasa, milli anayasadır. Yeni anayasa yerli anayasadır. Yeni anayasamız tek yetkinin bir noktadan toplandığı doğrudur. O nokta da 80 milyondur. Vatan evladıdır. Millettir, millettir” diyerek, artık sözün de, yetki de millette olduğunun altını çizdi.

/resimler/2017-3/12/1900101707348.jpg


“Yeni anayasa tek devlet, tek bayrak rejimidir”
Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Karar da millette, mühür de sizin elinizdedir. Yeni anayasa tek devlet rejimidir. Yeni anayasa tek millet rejimidir. Yeni anayasa tek vatan rejimidir. Yeni anayasa tek bayrak rejimidir. Şimdi soruyorum; bunun neresinden rahatsızsınız? Tek adamlıktan rahatsızsınız, o zaman şu CHP´ye ikinci bir genel başkan daha bulalım. Tek olmuyor. Bir çok belediyeler var, belediyelere de birer başkan daha atayalım, olsun iki başkan. Hatta Kılıçdaroğlu´nun keyfi yerine gelsin diye, Bursa´nın Minareliçavu, Güneştepe, Ertuğrulgazi mahallelerine de üç muhtar daha seçelim. Yetmezse kaymakamlıkları da çift yapalım. Müdürleri de, valileri de ikişer ikişer atayalım. Belli ki, Kılıçdaroğlu HDP ile çok haşır neşir olunca eş başkanlığa kafayı takmış. Kol kola girmişler. Hayır şarkısını birlikte söylüyorlar. Söyleyin bakalım. Hayırdan hayır gelmez. Evette bereket vardır. Tek adammış. Bu anayasa Recep Tayyip Erdoğan içinmiş. Hadi oradan! Biz de diyoruz ki; bu anayasa Erdoğan için değil, her doğan içindir”.

/resimler/2017-3/12/1900344011225.jpg


“Yolları böleriz, ama Türkiye´yi böldürtmeyiz”
Bolu tünelinin 17 yılda bitirilemediğini hatırlatan Yıldırım, “12 hükümet, 22 bakan değişti, Bolu tünelinde değişen hiçbir şey olmadı. Ama sizin iktidarınız AK Parti iktidarı iş başına gelince, patates deposu mu yapalım, yahut doğalgaz mı depolayalım diye tartışılan Bolu dağı tünelini tamamlayıp hizmete aldık. O da yetmedi, 14 senede Türkiye´nin her tarafında 350 kilometre tünel yaptık. Milletimizin hizmetine sunduk. Yolları böldük. hayatları birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye´yi böldürtmeyiz. Denizin altından Marmaray´ı yaptık, o da yetmedi Avrasya tünelini, o da yetmedi Osmangazi köprüsünü yaptık. Bursa´dan 40 dakikada İstanbul´dasınız. İşte medeniyet, işte hizmet bu. Türkiye´de yüksek hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdük. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Şehir hastaneleri, üniversiteler, adliye sarayları, okullar daha bir çok hizmeti vatandaşımızın hizmetine sunduk. Köprü bitince hayır diyenler karşı çıkanlar ilk önce geçti” diyerek, muhalefete göndermede bulundu.

/resimler/2017-3/12/1901032477750.jpg


Gökdere´deki miting sonrası Başbakan Yıldırım, TOKİ tarafından inşa edilen Yunuseli Gazeteciler Cemiyeti Toplu Konutları´nın anahtarlarını temsili olarak 5 gazeteciye teslim etti. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da Başbakan Yıldırım´a bir tablo hediye etti. Video Tarihi: 12.3.2017 20:06:46
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAŞBAKAN BURSA MİTİNGİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GEMLİK´TE TIR ALEV ALEV YANDI
GEMLİK´TE TIR ALEV ALEV YANDI
GEMLİK GİRİŞİNDE MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA BİR TIR ALEV ALEV YANDI.
KILIÇDAROĞLU´NDAN ´İNEGÖL İL OLSUN´ TEKLİFİ
KILIÇDAROĞLU´NDAN ´İNEGÖL İL OLSUN´ TEKLİFİ
TEKLİFE GÖRE İNEGÖL´E HANGİ İLÇELER BAĞLANACAK?
AK PARTİ MUDANYA´DA AHMET MURAT ÜNAL GÜVEN TAZELEDİ
AK PARTİ MUDANYA´DA AHMET MURAT ÜNAL GÜVEN TAZELEDİ
MEVCUT İLÇE BAŞKANI AHMET MURAT ÜNAL TÜM DELEGELERİN OYLARINI ALARAK GÜVEN TAZELEDİ.
SAADET PARTİSİ İNEGÖL İLÇE BAŞKANLIĞINA HASAN EROĞLU SEÇİLDİ
SAADET PARTİSİ İNEGÖL İLÇE BAŞKANLIĞINA HASAN EROĞLU SEÇİLDİ
SAADET PARTİSİ İNEGÖL İLÇE TEŞKİLATI KÜLTÜR PARK İÇERİSİNDE BULUNAN KAPALI SPOR SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KONGRE SONRASI İLÇE BAŞKANLIĞINA HASAN EROĞLU SEÇİLDİ.
Mahir Ünal: Türkiye´nin rehin alınmasına müsaade etmeyeceğiz
Mahir Ünal: Türkiye´nin rehin alınmasına müsaade etmeyeceğiz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ABD´deki davaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
MHP MECLİS BAŞKANI ADAYINI BELİRLEDİ
MHP MECLİS BAŞKANI ADAYINI BELİRLEDİ
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL ADAN MECLİS BAŞKANI ADAYI GÖSTERİLDİ
GEMLİK´TE TEMAYÜL YOKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
GEMLİK´TE TEMAYÜL YOKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ GEMLİK İLÇE BAŞKANI ZAFER IŞIK YENİ DÖNEMDE BAŞKAN OLMAYACAK
ERDOĞAN MİLLETVEKİLLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
ERDOĞAN MİLLETVEKİLLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
KRİTİK TOPLANTIYA ARAÇLARDA YASAKLANAN ´CAM FİLMİ´ DAMGA VURDU
İNEGÖL BELEDİYE MECLİSİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
İNEGÖL BELEDİYE MECLİSİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
ALPER TABAN İNEGÖL BELEDİYESİ´NİN YENİ BAŞKANI OLDU
ERDOĞAN´DAN AB´YE SERT MESAJ
ERDOĞAN´DAN AB´YE SERT MESAJ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ALMAYACAKSANIZ AÇIKLAYIN!
VENEZUELA DEVLET BAŞKANI MADURO TÜRKİYE´DE
VENEZUELA DEVLET BAŞKANI MADURO TÜRKİYE´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MADURO´YU CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE AĞIRLADI
ERDOĞAN-GÖKÇEK GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ!
ERDOĞAN-GÖKÇEK GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BEŞTEPE´DE MELİH GÖKÇEK İLE GÖRÜŞTÜ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ
40 DAKİKA SÜREN GÖRÜŞMEDE KUZEY IRAK´TAKİ GAYRİMEŞRU REFERANDUM KONUŞULDU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TOPLANTIDA BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ
81 DÜZCE´DEN SONRA "82 KERKÜK, 83 MUSUL…
81 DÜZCE´DEN SONRA "82 KERKÜK, 83 MUSUL…
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ GRUP TOPLANTISINDA BARZANİ´YE ATEŞ PÜSKÜRDÜ
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa
19 Ocak 2018 Cuma
Bugün
Parçalı bulutlu
10 °C
-2 °C
Cumartesi
Bulutlu
13 °C
6 °C
Pazar
Sağanak
11 °C
3 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İzleyici Temsilcisi

İzleyici Temsilcisi   : Hüseyin SEZAN

Mail                      : izleyicitemsilcisi16@hotmail.com

GSM                      : 0533 415 02 90