BAŞBAKAN´IN BURSA MİTİNGİ
BİNALİ YILDIRIM GÖKDERE MEYDANINDAKİ MİTİNGDE YENİ ANAYASAYI ANLATTI
Tarih: 12.3.2017 18:52:21/ 409okunma / 0yorum

Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasanın tek devlet, tek vatan, tek bayrak rejimi oldouğunu belirterek, “Karar da millette, mühür de sizin elinizdedir. Yeni anayasa tek devlet rejimidir. Yeni anayasa tek millet rejimidir. Yeni anayasa tek vatan rejimidir. Yeni anayasa tek bayrak rejimidir. Şimdi soruyorum; bunun neresinden rahatsızsınız? Tek adamlıktan rahatsızsınız, o zaman şu CHP´ye ikinci bir genel başkan daha bulalım. Valileri, kaymakamları, muhtarları da ikişer tane yapalım” dedi. 

/resimler/2017-3/12/1859108513452.jpg

Bursa´da Gökdere Meydanı´nda halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, ”Osmanlı bir çınar olarak köklerini Bursa´da saldı. Bu mübarek şehirde 600 sene hüküm sürecek hoşgörü, vicdan, medeniyet devletlerinin temelini attı. Şimdi hoşgörüden yoksun, vicdandan yoksun Avrupalılara medeniyetin başkenti Bursa´dan sesleniyoruz. Bazı şehirlerin kaderi, yeni doğuşlara şahitlik etmektir. Bursalı kardeşlerim! Siz de Türkiye´nin 16 Nisandaki yeni doğuşuna yeni baharına bu meydanda şahitlik ediyorsunuz. Bu gelenekten geleceğe uzanan, medeniyet köprüsünün ilk geçenleri siz olacaksınız. Sandıklara akın akın giderek Türkiye için evet diyeceksiniz. Buna inancımız tam. Bursa´ya güveniyoruz. 16 Nisan bambaşka. Bursa gereğini yapmaya hazır. Bizim orada bir laf vardır. Biz 40 kardeşiz, 40´ımız da birbirimizi biliriz. Biz 80 milyon kardeşiz, birbirimizi biliriz. Birbirimizi severiz. Biz de millet ne derse yapmak için 15 sene önce size söz verdik” dedi.

/resimler/2017-3/12/1859404660359.jpg


“2007´de yarım kalan işi 16 Nisanda tamamlayacaksınız”
Darbe anayasasını değiştireceklerini ifade eden Yıldırım, “Değiştireceğiz ve memleketin önünü açacağız. 780 bin kilometre kare vatan toprağına 80 milyona aynı hassasiyetle aynı gözle bakan bir anayasa için harekete geçtik. Sizden yetki aldık. 2007´de yetki aldık. Bursa bu yetkiyi verirken yüzde 67 oy verdi, destek verdi. Şimdi 16 Nisanda bu oranı daha da yukarı taşımaya var mısınız? O zaman bazıları, memleketin önünü krizlerle, engellerle tuttular. 367 denen bir şeyi getirdiler meclise. O zaman milleti işaret ettik. Millet başlattığı dönüşümü, inşallah 16 Nisanda tamamlayacak. 21 Ekim 2007´de referandumda dediniz ki, meclis seçemiyorsa cumhurbaşkanını biz seçeriz Aslında 2007´de yaptığınız yarım kalan işi 16 Nisanda tamamlamış olacağız. İş bundan ibaret” diye konuştu.


“Tek adresimiz millet”
“Anayasa değişikliğini yaparken, bizim tek adresimiz millet oldu” diyen Yıldırım, “CHP derseniz, tam evlere şenlik. Kılıçdaroğlu´na, (Buyurun, bu anayasayı birlikte değiştirelim. Konuşalım, anlaşalım) dedik. Ses yok. (Gelin siz de istiyorsanız bir anayasa değişikliği getirin, ikisini birden milletin önüne götürelim. Millet hangisini istiyorsa karar versin) dedik. Ortalıkta yok. Bir bakıyorsunuz, televizyonlarda, meydanlarda atıp tutuyorlar. Dillerinde hep aynı şarkı. (Rejim elden gidecek, tek adam yönetimi gelecek). Kork ey halkım kork. Kılıçdaroğlu! Sen bu milleti korkutamazsın. Bizim İstiklal Marşımız ‘Korkma´ diye başlıyor. Rejim elden gidiyor sözleriyle sana iş çıkmaz. Buradan sana ekmek çıkmaz. Cumhuriyet 1923´te kuruldu. Rejim problemi ortadan kalktı. Ama millet bilsin diye, Bursa´dan bütün Türkiye´ye ilan ediyorum. Yeni anayasa, milli anayasadır. Yeni anayasa yerli anayasadır. Yeni anayasamız tek yetkinin bir noktadan toplandığı doğrudur. O nokta da 80 milyondur. Vatan evladıdır. Millettir, millettir” diyerek, artık sözün de, yetki de millette olduğunun altını çizdi.

/resimler/2017-3/12/1900101707348.jpg


“Yeni anayasa tek devlet, tek bayrak rejimidir”
Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Karar da millette, mühür de sizin elinizdedir. Yeni anayasa tek devlet rejimidir. Yeni anayasa tek millet rejimidir. Yeni anayasa tek vatan rejimidir. Yeni anayasa tek bayrak rejimidir. Şimdi soruyorum; bunun neresinden rahatsızsınız? Tek adamlıktan rahatsızsınız, o zaman şu CHP´ye ikinci bir genel başkan daha bulalım. Tek olmuyor. Bir çok belediyeler var, belediyelere de birer başkan daha atayalım, olsun iki başkan. Hatta Kılıçdaroğlu´nun keyfi yerine gelsin diye, Bursa´nın Minareliçavu, Güneştepe, Ertuğrulgazi mahallelerine de üç muhtar daha seçelim. Yetmezse kaymakamlıkları da çift yapalım. Müdürleri de, valileri de ikişer ikişer atayalım. Belli ki, Kılıçdaroğlu HDP ile çok haşır neşir olunca eş başkanlığa kafayı takmış. Kol kola girmişler. Hayır şarkısını birlikte söylüyorlar. Söyleyin bakalım. Hayırdan hayır gelmez. Evette bereket vardır. Tek adammış. Bu anayasa Recep Tayyip Erdoğan içinmiş. Hadi oradan! Biz de diyoruz ki; bu anayasa Erdoğan için değil, her doğan içindir”.

/resimler/2017-3/12/1900344011225.jpg


“Yolları böleriz, ama Türkiye´yi böldürtmeyiz”
Bolu tünelinin 17 yılda bitirilemediğini hatırlatan Yıldırım, “12 hükümet, 22 bakan değişti, Bolu tünelinde değişen hiçbir şey olmadı. Ama sizin iktidarınız AK Parti iktidarı iş başına gelince, patates deposu mu yapalım, yahut doğalgaz mı depolayalım diye tartışılan Bolu dağı tünelini tamamlayıp hizmete aldık. O da yetmedi, 14 senede Türkiye´nin her tarafında 350 kilometre tünel yaptık. Milletimizin hizmetine sunduk. Yolları böldük. hayatları birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye´yi böldürtmeyiz. Denizin altından Marmaray´ı yaptık, o da yetmedi Avrasya tünelini, o da yetmedi Osmangazi köprüsünü yaptık. Bursa´dan 40 dakikada İstanbul´dasınız. İşte medeniyet, işte hizmet bu. Türkiye´de yüksek hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdük. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Şehir hastaneleri, üniversiteler, adliye sarayları, okullar daha bir çok hizmeti vatandaşımızın hizmetine sunduk. Köprü bitince hayır diyenler karşı çıkanlar ilk önce geçti” diyerek, muhalefete göndermede bulundu.

/resimler/2017-3/12/1901032477750.jpg


Gökdere´deki miting sonrası Başbakan Yıldırım, TOKİ tarafından inşa edilen Yunuseli Gazeteciler Cemiyeti Toplu Konutları´nın anahtarlarını temsili olarak 5 gazeteciye teslim etti. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da Başbakan Yıldırım´a bir tablo hediye etti. Video Tarihi: 12.3.2017 20:06:46
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAŞBAKAN BURSA MİTİNGİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ERDOĞAN AZERBAYCANLI MEVKİDAŞI ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ
ERDOĞAN AZERBAYCANLI MEVKİDAŞI ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ
AZERBAYCAN´DA 4.KEZ SEÇİMLERİ KAZANARAK CUMHURBAŞKANLIĞINI DEVAM ETTİREN İLHAM ALİYEV...
TÜRKİYE´DE YENİ DÖNEM
TÜRKİYE´DE YENİ DÖNEM
CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ İLE BİRLİKTE TÜRKİYE´DE YENİ DÖNEM GİDİLİYOR
BAŞBAKAN İSPANYA´DA “YENİ EKONOMİK FORUMU”NA KATILDI
BAŞBAKAN İSPANYA´DA “YENİ EKONOMİK FORUMU”NA KATILDI
BİNALİ YILDIRIM´IN GÜNDEMİNDE AVRUPA BİRLİĞİ-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ VARDI
MERAL AKŞENER, CHP´NİN OYUNUNU BOZDU
MERAL AKŞENER, CHP´NİN OYUNUNU BOZDU
CHP liderinin Abdullah Gül´ü ortak aday çıkarma, Akşener´i adaylıktan vazgeçirme çabaları sonuç vermedi. Akşener, "İYİ Parti´nin adayı benim." dedi.
SAADET VE CHP GÜL´Ü İSTİYOR, AKŞENER DİRETİYOR
SAADET VE CHP GÜL´Ü İSTİYOR, AKŞENER DİRETİYOR
MERAL AKŞENER KENDİ ADAYLIĞI KONUSUNDA DİRENİYOR.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GRUP TOPLANTISINDA KONUŞUYOR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GRUP TOPLANTISINDA KONUŞUYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısın önemli açıklamalarda bulunuyor.
KÜLLİYE´DEKİ KRİTİK GÖRÜŞME SONA ERDİ
KÜLLİYE´DEKİ KRİTİK GÖRÜŞME SONA ERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15.30´da görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde açıklama yapacak.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN 2019 VURGUSU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN 2019 VURGUSU
MHP lideri Devlet Bahçeli´nin erken seçim çağrısıyla ilgili konuştu.
4017 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
4017 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Siirt 6. Olağan İl Kongresi´ne katıldı.
CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
BEŞTEPE´DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEN CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN, EKONOMİ YÖNETİMİN GÖRÜŞ AYRILIĞI OLDUĞU YÖNÜNDEKİ İDDİALARI YALANLADI. KALIN, ABD YÖNETİMİNİN ÇELİŞKİLİ SURİYE AÇIKLAMALARINI DA DEĞERLENDİRDİ.
3 KİŞİNİN YARALANDIĞI GÖÇÜK GÜVENLİK KAMERASINDA
3 KİŞİNİN YARALANDIĞI GÖÇÜK GÜVENLİK KAMERASINDA
BURSA YILDIRIM´DAKİ BİR İNŞAATTA GÖÇÜK MEYDANA GELDİ, 3 İŞÇİ YARALANDI.
BAHÇELİ´NİN YENİ A TAKIMI BELLİ OLDU
BAHÇELİ´NİN YENİ A TAKIMI BELLİ OLDU
MHP´DE 7 YENİ İSİM GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU.
MHP İL BAŞKANI TOPÇU PARTİLİLERİ ANKARA´DAKİ KURULTAYA DAVET ETTİ
MHP İL BAŞKANI TOPÇU PARTİLİLERİ ANKARA´DAKİ KURULTAYA DAVET ETTİ
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BURSA İL BAŞKANI TEVFİK TOPÇU, 18 MART PAZAR GÜNÜ ANKARA´DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK 12. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAY´A TÜM PARTİLİLERİ DAVET ETTİ.
BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU BURSA BİTLİSLİLER DERNEĞİ´NİN 7. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI
BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU BURSA BİTLİSLİLER DERNEĞİ´NİN 7. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI
BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU, BURSA BİTLİSLİLER KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ´NİN 7. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI
‘ŞEHRİM 2023´ OTOBÜSÜ TURUNA BURSA´DAN BAŞLADI
‘ŞEHRİM 2023´ OTOBÜSÜ TURUNA BURSA´DAN BAŞLADI
VATANDAŞLARIN YAŞADIKLARI ŞEHİR İÇİN GÖRÜŞLERİNİ BELİRTEBİLDİĞİ ‘ŞEHRİM 2023´ OTOBÜSÜ BURSA´YA GELDİ. OTOBÜS BURSA´NIN FARKLI NOKTALARINDA 3 GÜN BOYUNCA DURACAK.
DOLAR
4.0758
EURO
4.9720
Bursa
Fırtına
Bugün
29 / 10 °C
Fırtına
Cuma
24 / 16 °C
Parçalı bulutlu
Cumartesi
25 / 15 °C
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi