BAŞBAKAN´IN BURSA MİTİNGİ
BİNALİ YILDIRIM GÖKDERE MEYDANINDAKİ MİTİNGDE YENİ ANAYASAYI ANLATTI
Tarih: 12.3.2017 18:52:21/ 524okunma / 0yorum

Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasanın tek devlet, tek vatan, tek bayrak rejimi oldouğunu belirterek, “Karar da millette, mühür de sizin elinizdedir. Yeni anayasa tek devlet rejimidir. Yeni anayasa tek millet rejimidir. Yeni anayasa tek vatan rejimidir. Yeni anayasa tek bayrak rejimidir. Şimdi soruyorum; bunun neresinden rahatsızsınız? Tek adamlıktan rahatsızsınız, o zaman şu CHP´ye ikinci bir genel başkan daha bulalım. Valileri, kaymakamları, muhtarları da ikişer tane yapalım” dedi. 

/resimler/2017-3/12/1859108513452.jpg

Bursa´da Gökdere Meydanı´nda halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, ”Osmanlı bir çınar olarak köklerini Bursa´da saldı. Bu mübarek şehirde 600 sene hüküm sürecek hoşgörü, vicdan, medeniyet devletlerinin temelini attı. Şimdi hoşgörüden yoksun, vicdandan yoksun Avrupalılara medeniyetin başkenti Bursa´dan sesleniyoruz. Bazı şehirlerin kaderi, yeni doğuşlara şahitlik etmektir. Bursalı kardeşlerim! Siz de Türkiye´nin 16 Nisandaki yeni doğuşuna yeni baharına bu meydanda şahitlik ediyorsunuz. Bu gelenekten geleceğe uzanan, medeniyet köprüsünün ilk geçenleri siz olacaksınız. Sandıklara akın akın giderek Türkiye için evet diyeceksiniz. Buna inancımız tam. Bursa´ya güveniyoruz. 16 Nisan bambaşka. Bursa gereğini yapmaya hazır. Bizim orada bir laf vardır. Biz 40 kardeşiz, 40´ımız da birbirimizi biliriz. Biz 80 milyon kardeşiz, birbirimizi biliriz. Birbirimizi severiz. Biz de millet ne derse yapmak için 15 sene önce size söz verdik” dedi.

/resimler/2017-3/12/1859404660359.jpg


“2007´de yarım kalan işi 16 Nisanda tamamlayacaksınız”
Darbe anayasasını değiştireceklerini ifade eden Yıldırım, “Değiştireceğiz ve memleketin önünü açacağız. 780 bin kilometre kare vatan toprağına 80 milyona aynı hassasiyetle aynı gözle bakan bir anayasa için harekete geçtik. Sizden yetki aldık. 2007´de yetki aldık. Bursa bu yetkiyi verirken yüzde 67 oy verdi, destek verdi. Şimdi 16 Nisanda bu oranı daha da yukarı taşımaya var mısınız? O zaman bazıları, memleketin önünü krizlerle, engellerle tuttular. 367 denen bir şeyi getirdiler meclise. O zaman milleti işaret ettik. Millet başlattığı dönüşümü, inşallah 16 Nisanda tamamlayacak. 21 Ekim 2007´de referandumda dediniz ki, meclis seçemiyorsa cumhurbaşkanını biz seçeriz Aslında 2007´de yaptığınız yarım kalan işi 16 Nisanda tamamlamış olacağız. İş bundan ibaret” diye konuştu.


“Tek adresimiz millet”
“Anayasa değişikliğini yaparken, bizim tek adresimiz millet oldu” diyen Yıldırım, “CHP derseniz, tam evlere şenlik. Kılıçdaroğlu´na, (Buyurun, bu anayasayı birlikte değiştirelim. Konuşalım, anlaşalım) dedik. Ses yok. (Gelin siz de istiyorsanız bir anayasa değişikliği getirin, ikisini birden milletin önüne götürelim. Millet hangisini istiyorsa karar versin) dedik. Ortalıkta yok. Bir bakıyorsunuz, televizyonlarda, meydanlarda atıp tutuyorlar. Dillerinde hep aynı şarkı. (Rejim elden gidecek, tek adam yönetimi gelecek). Kork ey halkım kork. Kılıçdaroğlu! Sen bu milleti korkutamazsın. Bizim İstiklal Marşımız ‘Korkma´ diye başlıyor. Rejim elden gidiyor sözleriyle sana iş çıkmaz. Buradan sana ekmek çıkmaz. Cumhuriyet 1923´te kuruldu. Rejim problemi ortadan kalktı. Ama millet bilsin diye, Bursa´dan bütün Türkiye´ye ilan ediyorum. Yeni anayasa, milli anayasadır. Yeni anayasa yerli anayasadır. Yeni anayasamız tek yetkinin bir noktadan toplandığı doğrudur. O nokta da 80 milyondur. Vatan evladıdır. Millettir, millettir” diyerek, artık sözün de, yetki de millette olduğunun altını çizdi.

/resimler/2017-3/12/1900101707348.jpg


“Yeni anayasa tek devlet, tek bayrak rejimidir”
Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Karar da millette, mühür de sizin elinizdedir. Yeni anayasa tek devlet rejimidir. Yeni anayasa tek millet rejimidir. Yeni anayasa tek vatan rejimidir. Yeni anayasa tek bayrak rejimidir. Şimdi soruyorum; bunun neresinden rahatsızsınız? Tek adamlıktan rahatsızsınız, o zaman şu CHP´ye ikinci bir genel başkan daha bulalım. Tek olmuyor. Bir çok belediyeler var, belediyelere de birer başkan daha atayalım, olsun iki başkan. Hatta Kılıçdaroğlu´nun keyfi yerine gelsin diye, Bursa´nın Minareliçavu, Güneştepe, Ertuğrulgazi mahallelerine de üç muhtar daha seçelim. Yetmezse kaymakamlıkları da çift yapalım. Müdürleri de, valileri de ikişer ikişer atayalım. Belli ki, Kılıçdaroğlu HDP ile çok haşır neşir olunca eş başkanlığa kafayı takmış. Kol kola girmişler. Hayır şarkısını birlikte söylüyorlar. Söyleyin bakalım. Hayırdan hayır gelmez. Evette bereket vardır. Tek adammış. Bu anayasa Recep Tayyip Erdoğan içinmiş. Hadi oradan! Biz de diyoruz ki; bu anayasa Erdoğan için değil, her doğan içindir”.

/resimler/2017-3/12/1900344011225.jpg


“Yolları böleriz, ama Türkiye´yi böldürtmeyiz”
Bolu tünelinin 17 yılda bitirilemediğini hatırlatan Yıldırım, “12 hükümet, 22 bakan değişti, Bolu tünelinde değişen hiçbir şey olmadı. Ama sizin iktidarınız AK Parti iktidarı iş başına gelince, patates deposu mu yapalım, yahut doğalgaz mı depolayalım diye tartışılan Bolu dağı tünelini tamamlayıp hizmete aldık. O da yetmedi, 14 senede Türkiye´nin her tarafında 350 kilometre tünel yaptık. Milletimizin hizmetine sunduk. Yolları böldük. hayatları birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye´yi böldürtmeyiz. Denizin altından Marmaray´ı yaptık, o da yetmedi Avrasya tünelini, o da yetmedi Osmangazi köprüsünü yaptık. Bursa´dan 40 dakikada İstanbul´dasınız. İşte medeniyet, işte hizmet bu. Türkiye´de yüksek hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdük. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Şehir hastaneleri, üniversiteler, adliye sarayları, okullar daha bir çok hizmeti vatandaşımızın hizmetine sunduk. Köprü bitince hayır diyenler karşı çıkanlar ilk önce geçti” diyerek, muhalefete göndermede bulundu.

/resimler/2017-3/12/1901032477750.jpg


Gökdere´deki miting sonrası Başbakan Yıldırım, TOKİ tarafından inşa edilen Yunuseli Gazeteciler Cemiyeti Toplu Konutları´nın anahtarlarını temsili olarak 5 gazeteciye teslim etti. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da Başbakan Yıldırım´a bir tablo hediye etti. Video Tarihi: 12.3.2017 20:06:46
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAŞBAKAN BURSA MİTİNGİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
LÜTFİ ELVAN YERLİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ´NE KATILDI
LÜTFİ ELVAN YERLİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ´NE KATILDI
"Cari açığımız yüzde 5´in altında"
BAŞKAN ERDOĞAN KAYSERİ´DE KONUŞTU
BAŞKAN ERDOĞAN KAYSERİ´DE KONUŞTU
“CHP´nin iş bankası hisseleri hazineye devredilecek”
BAŞKAN ERDOĞAN, YÜKSEK MAHKEMELER ZİRVESİ´NDE KONUŞTU
BAŞKAN ERDOĞAN, YÜKSEK MAHKEMELER ZİRVESİ´NDE KONUŞTU
“Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor”
ERDOĞAN´DAN ‘BÜROKRASİNİN AZALTILMASI´ GENELGESİ
ERDOĞAN´DAN ‘BÜROKRASİNİN AZALTILMASI´ GENELGESİ
"Bugün git yarın gel"
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN ISPARTA´DA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN ISPARTA´DA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Her gencimizi potansiyel birer komando adayı olarak görüyorum"
BAHÇELİ´DEN ‘İŞ BANKASI´ AÇIKLAMASI
BAHÇELİ´DEN ‘İŞ BANKASI´ AÇIKLAMASI
"Hazineye devri için teklif gelirse destekleriz"
ERDOĞAN, TÜRKİYE-AFRİKA EKONOMİ VE İŞ FORUMU´NDA KONUŞTU
ERDOĞAN, TÜRKİYE-AFRİKA EKONOMİ VE İŞ FORUMU´NDA KONUŞTU
Afrika´ya "Milli para" ile ticaret çağrısı
ERDOĞAN, MACARİSTAN´DA GÜL BABA TÜRBESİNİ AÇTI
ERDOĞAN, MACARİSTAN´DA GÜL BABA TÜRBESİNİ AÇTI
Gül Baba sevginin nefrete, barışın çatışmaya galebe çalmasının sembolüdür"
ERDOĞAN,TÜRKİYE-MACARİSTAN İŞ FORUMU´NDA KONUŞTU
ERDOĞAN,TÜRKİYE-MACARİSTAN İŞ FORUMU´NDA KONUŞTU
"Katma değeri yüksek ürünlere daha fazla yoğunlaşacağız"
HÜSEYİN ŞAHİN ANASAYFA´NIN KONUĞU OLDU
HÜSEYİN ŞAHİN ANASAYFA´NIN KONUĞU OLDU
“AK PARTİ-MHP İTTİFAKI YEREL SEÇİMDE DE BAŞARIYA ULAŞACAKTIR”
ORHANGAZİ RALLİSİ NEFESLERİ KESTİ
ORHANGAZİ RALLİSİ NEFESLERİ KESTİ
Merhum sanatçı Barış Manço´nun oğlu Doğukan Manço´da yarıştı
ERDOĞAN, AK PARTİ´NİN KIZILCAHAMAM KAMPININ KAPANIŞINDA KONUŞTU
ERDOĞAN, AK PARTİ´NİN KIZILCAHAMAM KAMPININ KAPANIŞINDA KONUŞTU
Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz”
BAŞKAN ERDOĞAN MCKINSEY TARTIŞMASINA SON NOKTAYI KOYDU
BAŞKAN ERDOĞAN MCKINSEY TARTIŞMASINA SON NOKTAYI KOYDU
Başkan Erdoğan, "Fikri danışmanlık hizmeti de almayacağız. Biz bize yeteriz" dedi.
BURSA´DA NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU!
BURSA´DA NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU!
Bursa´da alkollü bir şahıs tuvaletini yaparken 150 metre yükseklikten Doğancı barajına yuvarlandı.
AK PARTİ´DE ADAYLIK BAŞVURU TARİHİ BELİRLENDİ
AK PARTİ´DE ADAYLIK BAŞVURU TARİHİ BELİRLENDİ
Başvurular 5-12 Kasım tarihleri arasında
DOLAR
5.7794
EURO
6.6943
Bursa
Bulutlu
Bugün
22 / 14 °C
Fırtına
Perşembe
23 / 12 °C
Fırtına
Cuma
22 / 13 °C
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi