Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 15:36 Bu haber 1631 kez okundu
 
ZİRAAT AKADEMİSİ GENÇ ÇİFTÇİ TANITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ
ˮTarım gençleşiyorˮ
EĞİTİM Haberi
ZİRAAT AKADEMİSİ GENÇ ÇİFTÇİ TANITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ziraat Bankası ülke genelinde önemli bir çalışma başlattı. Genç çiftçileri desteklemek ve üretimi arttırmak amacıyla Genç Çiftçi Akademisi  kuruldu.

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi de projeye destek verdi.

Bursa´da ziraat Bankası genç çiftçi akademisi tabıtım töreni gazeteci ve programcı Cem Seymen´in suncuuluğunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Seymen, tarımın milli güvenlik olduğuna işaret etti.

Bursa´nın tarımsal deseninin en gelişmiş illerden biri olduğuna dikkat çeken Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Göğebakan projede Bursa´nın  Marmara Bölgesi´nde önemli bir yeri olduğuna vurgu yaptı.

Genç Çiftçi Akademisi´nin ayağı yere basan bir proje olduğunu anlatan Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf ise Türkiye´deki kaynakların doğru yatırımlarla kullanılıp, bilinçli olunması için çalıştıklarını söyledi.

Program sonunda Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Göğebakan ve Uludağ üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Uğur Bilgili protokole imza atarak projenin startını vermiş oldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Cengiz ÇİMSÖKEN
Etiketler: ZİRAAT, AKADEMİSİ, GENÇ, ÇİFTÇİ, TANITIM, TÖRENİ, DÜZENLENDİ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.