Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 18:33 Bu haber 429 kez okundu
 
YENİŞEHİR HAVALİMANI HAVA KARGO TAŞIMACILIĞININ MERKEZİ OLUYOR
İhracatçılara önemli maliyet ve rekabet avantajı sağlamak maksadıyla kurulan BTSO Lojistik A.Ş. hava kargo taşımacılığına başladı.
EKONOMİ Haberi
YENİŞEHİR HAVALİMANI HAVA KARGO TAŞIMACILIĞININ MERKEZİ OLUYOR

Yenişehir Havalimanı’nı lojistik merkez hâline getirmek için çalışmalar yürüten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, hava kargo taşımacılığında önemli bir çalışmaya daha imza attı.

 

Yenişehir Havalimanı’nda ilk uçuşun gerçekleştiği törene AK  Parti Bursa milletvekilleri Mustafa  Esgin, Refik Özen, Müfit Aydın, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen Davut Aydın, oda başkanları protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Törende konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Yenişehir Havalimanı’nın yolcu taşımacılığından sonra hava kargo taşımacılığının da ilçemize katkıları çok fazla olacak” diye konuştu. 

 

Bursa Gümrük Müşavirleri derneği başkanı Orhan Kattaş ise, “Çoktan beri beklediğimiz bir gün. Bizler gümrük müşavirleri olarak bu hizmeti çok önemsiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

 

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de, "Bursa adına gurur verici bir gün. Bursa’nın sanayi ve ziraî anlamda uluslararası pazarlara ulaşması çok önemli. Bu bizim hava yolu anlamında ulaşılabilir ve ulaştırabilir bir şehir olma yolunda misyonumuzu ortaya koyan bir hizmet” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Cengiz ÇİMSÖKEN
Etiketler: YENİŞEHİR, HAVALİMANI, HAVA, KARGO, TAŞIMACILIĞININ, MERKEZİ, OLUYOR,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.