Haber Detayı
19 Ekim 2009 - Pazartesi 23:35 Bu haber 135 kez okundu
 
ÜNİVERSİTELERE EK YERLEŞTİRME KAYITLARI BAŞLADI
ADAYLAR ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR BİZZAT BAŞVURABİLECEK
- Haberi
ÜNİVERSİTELERE EK YERLEŞTİRME KAYITLARI BAŞLADI

2009 ÖSYS yükseköğretim programlarına ek yerleştirme sonucu kayıt hakkı kazanan öğrenciler için kayıtlar bugün başladı.  

 

2009–2010 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde 19–21 Ekim arasında yapılacak.

 

Kayıt süresi içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt hakkını kaybedecek.

 

Kayıt hakkı kazanan adayların, mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesini, 1987 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesini, son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş fotoğrafı, katkı payının ödenmesi ile ilgili belgeyi ve kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgeleri hazırlaması gerekiyor.

 

Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekiyor. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgelerin eksik olması durumunda kayıt yapılmayacak. Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.

 

Anadolu Üniversitesi Merkezi Açıköğretim Programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekiyor.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Cengiz ÇİMSÖKEN
Etiketler: ÜNİVERSİTELERE, EK, YERLEŞTİRME, KAYITLARI, BAŞLADI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı