Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 14:24 Bu haber 136 kez okundu
 
Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti
Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 26. yılında anıldı.
GÜNDEM Haberi
Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti

Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 26. ölüm yıl dönümünde Topkapı’da bulunan anıt mezarda anma töreni düzenlendi.

 

Anma törenine eşi Semra Özal, oğlu Ahmet Özal, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, belediye başkanları, milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

Törende Özal’ın mezarına çelenk bırakıldı. Çelenk bırakılmasının ardından törene katılanlar Özal ailesine taziyelerini iletti. Özal için dualar okundu.

 

“ACISI HER GÜN DAHA DA BÜYÜYOR”

 

Kısa bir açıklama yapan Semra Özal, “Acısı her gün daha da büyüyor. Dayanmaya çalışıyoruz bu büyük acıya. Çok zor” dedi.

 

“ALLAH TÜRKİYE’YE SIKINTI VERMESİN ONUN EN BÜYÜK DUASI BU OLURDU”

 

Ahmet Özal ise, “Gerçekten sanki dünmüş gibi hem biz özlüyoruz hem Türkiye özlüyor. Benim babamdı ama bana göre Türkiye’nin de babasıydı. Allah rahmet eylesin. Çok erken gitti ama Allah’ın takdiri. Allah Türkiye’ye sıkıntı vermesin, onun en büyük duası bu olurdu” ifadelerini kullandı.

 

"TÜRK MİLLET TURGUT ÖZAL'I ASLA UNUTMAYACAK"

 

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise Özal için şunları söyledi:

 

"Turgut Özal sadece bir lider, sadece bir siyasetçi değil, Türkiye'yi dünyaya açan, Türkiye'de ekonomide siyasette ve Türk insanının tüm dünyada öz güven kazanması için reformlar gerçekleştiren büyük bir insandır. Hayatı boyunca kendisini ülkemize hizmete adamış, hem bürokraside, hem siyasette unutulmaz hizmetleri Türkiye'ye kazandırmıştır. Onun yaptığı işler sağlığında kısmen anlaşılmış ama vefatından sonra Türkiye'yi nereden nereye getirdiğini, Türkiye'yi bir dünya ülkesi yaptığını bütün millet görmüştür. Nitekim vefatında milyonların cenazesine katılması ve 'sivil cumhurbaşkanı', 'dindar cumhurbaşkanı' gibi sloganlar onun ülke ve millet açısından ne anlama geldiğini en iyi şekilde göstermiştir. Allah rahmet eylesin, mekanını nur etsin. Türk millet Turgut Özal'ı asla unutmayacak."

 

ERDOĞAN’DAN ÖZAL İÇİN MESAJ

 

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Erdoğan, yayımladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, demokrasimizin gelişmesi, ülkemizin refahı ve kalkınmasında önemli rol oynamış, Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne öncülük etmiştir. Aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinen Turgut Özal, her zaman değerli hizmetleriyle anılacak, hayırla yad edilecektir. 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a vefatının yıl dönümünde Allah’tan rahmet niyaz ediyor, kendisini saygıyla anıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turgut, Özal'ın, vefatının, üzerinden, 26, yıl, geçti,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı