Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 15:15 Bu haber 1423 kez okundu
 
TRAKTÖR İLE TARLA SÜRDÜ, ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ
“Çiftçimiz ürünlerini hak ettiği değerde satacak”
SİYASET Haberi
TRAKTÖR İLE TARLA SÜRDÜ, ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ

     Traktör ile tarla süren çitfçiler bir araya gelen Millet İttifakı İYİ Parti Bursa  Yenişehir belediye başkan adayı Ercan Özel, çiftimiz için ofis kurarak üreticimizin ürünlerini hak ettiği değerlerde satmasını sağlayacağız dedi.

    Millet İttifakı İYİ Parti Yenişehir belediye başkan adayı Ercan Özel, “ Yenişehir ovası bir hububat ambarı  ciddi anlamda bir arpa ve buğday üretimi Yenişehir  ovasında yapılıyor.Ama maalesef üreticimiz çok dertli, buğdayını arpasını biçen üreticimiz mazot gübre ve bankalara  ciddi anlamda borcu olduğu için  malını elinden çıkarmak zorunda kalıyor.Böylelikle kaliteli ürünler yemliğe gidiyor.Buğdayını 70-75 kuruşa vermek zorunda kalıyor.Çünkü ilçede ofis yok harman dönemi geçtikten sonra Yenişehir’e ofis geliyor” diye konuştu.

  Özel, “ Bu kapsamda çiftçilerimizin elini rahatlatacak çok önemli bir projeye ziraat odamız ile birlikte imza atıyoruz. Hazırlıklarımızı yaptık 5-6 dönümlük bir belediye arazisini ofise tahsis edeceğiz.Üreticimiz ürününü biçtiği zaman direk ofise dökecek.Böylelikle değerinde kazanacak.Kaliteli olan Yenişehir buğdayını 75 kuruştan satan çiftçimiz ofis sayesinde ürününü 1 lira 30 kuruştan satmış olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Recep Can KAŞLIOĞLU
Etiketler: TRAKTÖR, İLE, TARLA, SÜRDÜ,, ÇİFTÇİNİN, SORUNLARINI, DİNLEDİ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı