Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 18:19 Bu haber 260 kez okundu
 
PKK’YA ‘KIRAN’ OPERASYONU
JANDARMA GENEL KOMUTANI ORGENERAL ARİF ÇETİN, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA YÖNELİK ÜÇ İLDE YÜRÜTÜLEN 'KIRAN OPERASYONU' KAPSAMINDA, VAN'IN GÜRPINAR İLÇESİ BULGURLU DAĞI BÖLGESİNDEKİ BİRLİKLERDE DENETLEMELERDE BULUNDU. ORGENERAL ÇETİN, "DAĞLAR TERÖRİSTLERDEN TAMAMEN TEMİZLENMİŞ DURUMDA. KALAN UNSURLAR VARSA EN KISA ZAMANDA TEMİZLEYECEĞİZ. BAYRAĞIMIZIN SONSUZA KADAR DALGALANMASI İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ" DEDİ.
ASAYİŞ Haberi
PKK’YA ‘KIRAN’ OPERASYONU

Van, Hakkari ve Şırnak il jandarma komutanlıklarının katılımıyla, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif ÇETİN'in emir ve komutasında başlatılan 'Kıran Operasyonu' devam ediyor.

Jandarma, emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla 3 ilin kırsal bölgelerinde sürdürülen operasyon kapsamında Van'a gelen Çetin, operasyona katılan birlikleri denetledi, komutanlardan bilgi aldı.

Operasyon bölgesinde Jandarma Uzman Çavuş Osman Turaç'ın Antalya'daki ailesiyle telefonda görüşen Çetin, üç ildeki operasyonun 129 tim ve 14 taburla gerçekleştirildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve direktifleri doğrultusunda, bölgenin teröristlerden tamamen temizlenene kadar terörle mücadelenin koordineli şekilde devam edeceğini vurgulayan Çetin, kahraman güvenlik güçlerinin teröristlerin inlerine girdiğini vurguladı.

Milletin desteği ve Allah'ın yardımıyla ülkede kalıcı huzuru sağlayacaklarını ifade eden Çetin, şunları kaydetti:
"Ülkemizde vatandaşlarımızın, milletimizin güvenliğini kalıcı olarak tesis edeceğiz. Dağlar teröristlerden tamamen temizlenmiş durumda. Kalan unsurlar varsa en kısa zamanda temizleyeceğiz. Bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz. En kısa zamanda bu bölge, tamamen teröristlerden arındırılarak, yaylalar serbest olacak, köylerimizde herkes bağını, bahçesini rahatça ekip, biçecek. Ülkemizin gelişmesi, zenginleşmesi için var gücümüzle çalışacağız. Yüce milletimizin desteği ve hayırlı dualarıyla, 82 milyonun bize verdiği güven ve itimatla gücümüze güç katarak, mücadelemize ebediyen devam edeceğiz."

Orgeneral Çetin'e Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Hacı İlbaş ile Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan da eşlik etti.

 

Kaynak: Editör: Cengiz ÇİMSÖKEN
Etiketler: PKK’YA, ‘KIRAN’, OPERASYONU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.