Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 19:03 Bu haber 720 kez okundu
 
Osmangazi'de Aşıklar Gecesi
Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şairlerin Dilinden Aşıkların Telinden’ etkinliği, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şair ve aşıkları bir araya getirdi.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Osmangazi'de Aşıklar Gecesi

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şairlerin Dilinden Aşıkların Telinden' faaliyeti, Türkiye'nin dört bir yanından gelen şair ve aşıkları bir araya getirdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın iştirakiyle Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa vatandaşlar ilgi gösterdi. İlhan Yardımcı'nın sunumuyla gerçekleşen konserde şairler, okudukları şiirler ile geceye katılanlara duygu dolu anlar yaşattı. Saz eşliğinde Anadolu'nun çeşitli yörelerinden türküler seslendiren aşıklar dinleyenleri coşturdu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kültür ve sanat alanındaki faaliyetlere önem verdiklerini belirterek, "Bir milletin tarihi, kültürü, yaşayışı, örf ve adetleri, şiirler, masallar, romanlar ve destanlarıyla öğrenilebilir. Bu sebeple sahip olduğumuz kültür merkezleri haftanın her günü birbirinden farklı faaliyetlere ev sahipliği yapıyor. Anadolu'nun kültürel belleği olan aşıklık geleneği, kültürel çeşitliliğimizin ve zenginliğimizin önemli bir ifadesidir. Aşıklarımızın teli, tüm gönüllere hitap ediyor. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum" dedi.

Programın sonunda aşıklık geleneğine uygun bir şiir okuyan Başkan Dündar ayakta alkışlandı.

Kaynak: Editör: Ayşe Kübra KARASU
Etiketler: Osmangazi'de, Aşıklar, Gecesi,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı