Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 15:01 Bu haber 475 kez okundu
 
Bursa’da 5. Uluslararası Ekonomi Ve İşletme Kongresi Başladı
Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) koordinatörlüğünde bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Ekonomi ve İşletme Kongresi (ICEF 19) Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde başladı. Çok sayıda ülkeden akademisyenlerin katıldığı kongrede 25 ayrı oturumda 114 sunum yapılacak.
EĞİTİM Haberi
Bursa’da 5. Uluslararası Ekonomi Ve İşletme Kongresi Başladı

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve dünya ekonomisinin genel görünümü ile çözüm önerilerinin ele alınacağı etkinliğin açılışında bir konuşma yapan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa'nın ihracat noktasında ekonomiye en büyük katma değeri sağlayan illerden biri olduğunu söyledi.

BUÜ'nün bu noktada düşünce ve teknoloji üreten önemli reformlara imza attığını belirten Ulcay, "Eğitim kalitemizi yükseltecek reformları hayata geçirirken örgün eğitimdeki öğrenci sayımızı optimum rakamlara çekerek, akademik kalitemizi çok daha yukarıya taşıyacak adımlar atıyoruz. Ülkemiz için çok büyük değer taşıdığına inandığımız meslek yüksek yüksekokullarımızda fiziksel imkanları ve öğretim kadromuzu daha iyi bir noktaya getirirken uygulamalı programların ağırlığını da artırdık." dedi.

Ulcay, bilimsel projelere öz kaynakların yanı sıra sağladıkları fonlarla verdikleri destek miktarının son 4 yılda 70 milyon liraya yaklaştığını aktardı.

Kamu-üniversite-sanayi iş birliği modelini uygulamaya başladıklarını vurgulayan Ulcay, "Göreve geldiğimizde yıllık 100 olan sanayi kuruluşlarıyla yürüttüğümüz proje sayımız 250'ye ulaştı. Bu gelişmelerin yanı sıra eğitim kalitemizi yükselten reformlar ve makro ölçekli yatırımlarımızla da üniversitemizin Bursa'nın ve ülkemizin kalkınmasına katkısını daha da artırmaya gayret ediyoruz." diye konuştu.

- Makedonya'dan bilimsel iş birliği çağrısı

Makedonya'da eğitim faaliyetlerine devam eden Uluslararası Vizyon Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca da Türkiye'de eğitim veren çok sayıda üniversiteyle iş birliği gerçekleştirdiklerini, bilimsel ve akademik tüm projelerde ortak çalışmaya hazır olduklarını anlattı.

13 Nisan'da sona erecek kongrede Türkiye, Bulgaristan, Bangladeş, Makedonya, Kosova, Afganistan, Rusya, Kırgızistan, ABD, Azerbaycan, Bosna Hersek, İran ve Kazakistan'dan gelen konuşmacılar 25 oturumda 114 sunum yapacak.

Kaynak: Editör: Ayşe Kübra KARASU
Etiketler: Bursa’da, 5., Uluslararası, Ekonomi, Ve, İşletme, Kongresi, Başladı, ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.