Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 16:53 Bu haber 203 kez okundu
 
AK Parti 23 Haziran'ın startını pazartesi günü veriyor
Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin 23 Haziran’da yenilenmesi kararının ardından AK Parti sahaya inmeye hazırlanıyor. Seçim kampanyasına pazartesi gününden itibaren başlayacak AK Parti’nin öncelikli hedefi 31 Mart’ta sandığa gitmeyen seçmeni bu kez sandığa götürmek.
SİYASET Haberi
AK Parti 23 Haziran'ın startını pazartesi günü veriyor

AK Parti'nin, Yüksek Seçim Kurulu’nun yenilenmesine karar verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için kampanya startını pazartesi günü vermesi planlanıyor.

 

YSK’nın kararının hemen ardından, AK Parti’de üst üste yapılan toplantılarda yol haritasının ana hatlarının belirlendiği öğrenildi.

 

Buna göre, başta Devlet Başkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere parti yöneticileri İstanbul’da yatıp, İstanbul’da kalkacak.

 

ÇALIŞMALAR TEK MERKEZDEN YÜRÜTÜLECEK

 

31 Mart’ın aksine 23 Haziran öncesi çalışmalar tek noktadan yürütülecek. O merkezin başında, İstanbul seçiminin iptal edilmesi için yoğun çaba harcayan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz olacak.

 

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in de dahil olduğu merkez, tüm seçim programını tek elden yapacak. Medya ve strateji ekibini Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yönetecek.

 

Başkan Erdoğan, çalışmaları anlık takip ederek, herhangi bir problem yaşanması durumunda gerekirse bizzat devreye girecek.

 

ANA HEDEF KÜSKÜN SEÇMENİ SANDIĞA GÖTÜRMEK

 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda Başkan Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda, sandığa gitmeyen seçmene özel bir çalışma yapılması da kararlaştırıldı.

 

31 Mart’ta farklı sebeplerle AK Parti’ye oy vermeyen, küsen veya sandığa gitmeyen 1,7 milyon seçmene ‘Tek bir oyun bile ne kadar önemli olduğu’ anlatılacak.

 

Kararsız ve sandığa gitmeyen seçmeni ikna için kapı kapı dolaşılacak ve söylem dili yumuşatılacak.

 

Ayrıca, bayram tatili ve okulların tatil olması nedeniyle memleketine gidecek olan seçmenlerin, seçimler için İstanbul’a dönmelerinin sağlanması için bazı tedbirler alınacak.

 

İstanbul'da ilk kez oy kullanacak 18 yaşındaki genç seçmen için de yine ayrı bir çalışma yapılacak.

 

ERDOĞAN’IN 39 İLÇEDE MİTİNG YAPMASI BEKLENİYOR

 

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ramazan ayı boyunca iftar programları ve ev ziyaretleri yapacak.

 

Ramazan Bayramı'nın ardından da İstanbul'un 39 ilçesinde 'genel seçim' havasında kampanya yürütecek. Erdoğan'ın bu kapsamda 39 ilçenin tamamında miting yapması, mesajlarını sosyal medya üzerinden genç seçmene ulaştırması ve televizyon programlarına katılarak yeni söylemleri halka anlatması planlanıyor.

Kaynak: Editör: Cengiz ÇİMSÖKEN
Etiketler: AK, Parti, 23, Haziran'ın, startını, pazartesi, günü, veriyor,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı